O dzieciach, które kochają książki

Autor: Peter Carnavas
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 32
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

”O dzieciach, które kochają książki” to piękna i wzruszająca opowieść o sile książek, ich magii oraz wpływie na życie człowieka. Lektura w prosty sposób przekazuje nam bardzo ważną informację – jak ogromną moc posiada treść zapisana na papierze. W książkach tkwi prawdziwa magia, która sprawia, że życie staje się lepsze. Również my – czytelnicy – stajemy się lepsi.

Antek i Lusia nie mieli samochodu, telewizora, ani nawet własnego domu. Mieszkali z rodzicami w przyczepie kempingowej. To co najbardziej ich cieszyło mieli zawsze w zasięgu ręki. Były to oczywiście książki. Cała rodzinka uwielbiała czytać – tak spędzali wspólnie czas.

Wkrótce okazało się jednak, że książek jest tak dużo, że pochłonęły całą przestrzeń otaczającą dzieci i ich rodziców. Nie mieściły się już w żadnym zakamarku ich niewielkiej przyczepy i dlatego musiały zniknąć z życia zaczytanej rodziny.

Po tym wydarzeniu nic już nie było takie same – nawet to, co dotąd ich łączyło. Pojawiła się pustka nie do wypełnienia.

Na szczęście wcale nie potrzeba mieć ogromnej, domowej biblioteki, by w życiu człowieka zagościły książki. Wszak można je wypożyczyć z biblioteki.

Książki potrafią być bardzo ciekawe, rozwijają wyobraźnię, a przede wszystkim, zbliżają do siebie ludzi. Wieczór spędzony na wspólnym czytaniu to rozrywka, która wzmacnia więzy rodzinne.

Wystarczą tylko książki i ukochani ludzie, którzy będą dzielić wspólne pasje. Niniejszy tytuł pokazuje, że to właśnie czytanie sprawia, że zacieśniają się relacje międzyludzkie.

Warto pokazywać dzieciom, jak wspaniałą i pożyteczną zabawą jest czytanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.