Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka

Autor: Joanna Olszańska
Liczba stron: 114
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

Dzieje naszego kraju są pasjonujące, a jednocześnie dramatyczne. Chrzest Polski jest momentem przełomowym w historii narodu. Zmienił on całkowicie bieg naszych dziejów i zakończył pewną epokę. 966 r. jest to data uznawana za początek istnienia państwa polskiego.

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” to 51 edukacyjnych historii, pisanych rymowanym wierszem, o królach i książętach polskich. W oryginalny, przyjemny i unikalny sposób dziecko poznaje historię Polski, którą szybko zapamiętuje.

Czytelnik, sięgając po tę niezwykłą lekturę, znajdzie w niej szereg informacji, w porządku chronologicznym. Począwszy od historii powstania państwa polskiego, czyli od czasów panowania Mieszka I, poprzez rządy kolejnych władców, aż do ostatniego króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

Książka prezentuje koronowanych władców Polski. Znajdziecie w niej informacje dotyczące poszczególnych królów oraz ważnych wydarzeń historycznych, które miały miejsce podczas ich panowania. Dzięki nim dzieci poznają nie tylko sylwetki królów i książąt, ale także tło historyczne. Dodatkowo książka została wzbogacona o przystępne kalendarium, które pozwoli dzieciom usytuować w czasie poszczególne wydarzenia z historii. Piękne ilustracje każdej pistacji cieszy oko czytelnika.

Wiedza zebrana w książce układa się w logiczną i spójną całość, daty i fakty same wpadają do głowy, a historia przestaje być nudna i męcząca. Książka skierowana jest przede wszystkim do dzieci, jednak każdy, kto chciałby poznać dzieje narodu, śmiało może po nią sięgnąć. Ja sama odświeżyłam sobie sporo informacji, a przy okazji dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy. Pomimo że lektura ma ponad 100 stron, czyta się ją szybko.

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” to świetne kompendium wiedzy o władcach panujących w Polsce. Historia opowiedziana jest w ciekawy i wesoły sposób, zachęcając do poznania jej w większym stopniu. Książka jest zdecydowanie propozycją skierowaną do początkujących miłośników wiedzy historycznej o naszych rodakach.

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem jak bardzo ta ksiazka porwała naszego czterolatka. Teraz zabieramy ją ze sobą do kawiarni, przeszkola i na spacery.

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.