Niezwyczajne zawody

Autor: Ałła Gutniczenko 
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 88
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

Książka „Niezwyczajne zawody” prezentuje 12 profesji. W ciekawy sposób przedstawia historie inspirujących osób, z masą wiedzy i pięknymi ilustracjami.

Publikacja prezentuje rodzinę Andrzeja — nieprawdopodobnych marzycieli — wykonujących niezwykłe i potrzebne zawody. Grono najbliższych chłopcu osób posiada dość nietypowe prace.

Poznamy wiele fascynujących faktów o mniej znanych profesjach oraz dowiemy się jakie narzędzia czy przyrządy są potrzebne do ich wykonywania.

Andrzej, którego otaczają najbliżsi, nie może się zdecydować, kim chciałby zostać, kiedy dorośnie. Mając wspaniałe wzorce do naśladowania, trudno byłoby nam sobie wyobrazić, dlaczego chłopiec nie chciał pójść w ślady choćby jednej z najbliższych mu osób.

Jego mama jest florystką i prowadzi kwiaciarnię. Świetnie zna się na dobieraniu kolorów i tworzy niesamowite bukiety. Tata Andrzeja jest paleontologiem i wie o swojej pracy wszystko. Dziadek chłopca to kiper — testuje herbaty. Taki człowiek musi mieć wyostrzony węch i smak, aby tworzyć kolekcje herbat. Babcia Zofia jest tłumaczką języka migowego i pracuje w telewizji. Siostra Irena pracuje jako weterynarz, a także jest przytulaczką pand. Małe ssaki potrzebują troski i życzliwości każdego dnia. Siostra Zoja jest dmuchaczką szkła i pracuje w fabryce zabawek. Oprócz bombek wytwarza ozdoby do wnętrz i naczynia do badań naukowych. Dziadek Sergiusz jest pszczelarzem i hoduje pszczoły. Te owady są niezwykle pożyteczne i bardzo pracowite, dają nam pyszny miód i przydatny wosk. Kuzynka Lila jest kynolożką, czyli znawczynią psów różnych ras. Trenuje je na co dzień, żeby później pomagały policji, staży granicznej i ratownikom. Kuzyn Olek jest pilotem balonów. Jest to odpowiedzialny zawód, ponieważ bezpieczeństwo pasażerów zależy od jego umiejętności. Wujek Igor jest pizzerem w swojej restauracji. Uwielbia gotować i dobrze komponować smaki. Ciocia Ola jest architektką. Zna się na geometrii, ma wyobraźnię przestrzenną i umie dobrze rysować. Wujek Witalis jest astronomem i przygląda się ciałom niebieskim przez teleskop.

Podczas wspólnego spotkania rodzinnego, wszyscy zasiadają do stołu, popijając pyszną herbatkę i z pewnością dyskutują, co ich spotkało w ciągu dnia. Mały Andrzej wysuwa zza stołu tylko oczy i przyznaje, że najbardziej chciałby zostać pilotem balonów.

„Niezwyczajne zawody” to album dla każdego dziecka, które chcielibyśmy zainteresować tematem wyboru ścieżki zawodowej. Książka z pewnością dostarczy wielu wrażeń zarówno małym, jak i nieco starszym czytelnikom.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.