Kuku i historia pępka

Autor: Monika Kamińska
Wydawnictwo: Mamania
Liczba stron: 42
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Kuku i historia pępka” to wzruszająca opowieść o tęsknocie, miłości, szczęściu i mądrym tacie.

Mały chłopiec o imieniu Kuku na kilka dni zostaje sam z tatą. Jest smutny, ponieważ mama nie zostawiła mu żadnej pamiątki, więc chłopiec boi się, że o niej zapomni.

Tata stara się na wiele sposobów, aby pocieszyć i zająć czymś synka. Niestety ani klocki, ani nawet robienie naleśników, które Kuku tak bardzo lubi zjadać, nie cieszą malucha. Tęsknota za mamą jest silniejsza.

Mądry tata przychodzi z pomocą. Pokazuje Kuku jego pępek i opowiadana o najpiękniejszej i najważniejszej pamiątce, jaką mamy zostawiają swoim dzieciom.

Chwilę potem mężczyzna wyciąga album ze zdjęciami i zaczyna wspominać czasy sprzed narodzin synka. Tata i Kuku oglądają zdjęcia mamy w ciąży. Chłopczyk dowiaduje się, że był tak malutki, że mama nosiła go w brzuszku i karmiła przez specjalny kabel. Kiedy się urodził, pępowina została ucięta, a on otrzymał podarunek na całe życie w postaci pępka.

„Kuku i historia pępka” to książka pełna miłości rodzicielskiej. Pokazuje najmłodszym czytelnikom, że pępek jest najlepszą i najtrwalszą pamiątką po mamie. Każdy człowiek posiada taki guziczek na brzuszku, który towarzyszy nam wszędzie i na zawsze. Ilekroć dziecko zatęskni się za mamą, wystarczy, że spojrzy na swój pępuszek, a z pewnością poczuje się lepiej.

W3Schools

2 comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.