Kicia Kocia mówi: “Dzień dobry!”

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4+/5

“Kicia Kocia mówi: “Dzień dobry!” to kolejna część przygód małej kotki, którą uwielbiają dzieci i ich rodzice.

Tytułowa bohaterka bawi się w domu z przyjacielem Packiem. Maluchy zauważają przez okno, że ludzie na ulicy są bardzo ponurzy. Mama Packa uczyła go kiedyś, że ludzie lubią miłe słowa, więc oboje z Kicią Kocią postanawiają ich rozweselić. Wychodząc na dwór, dzieci SAME się ubrały. Czytając tę książkę Adasiowi, podkreślam to stwierdzenie, mając nadzieję, że to go czegoś nauczy. Po drodze dzieci spotykają parę osób, które początkowo smutne, pogodnieją na słowa “Dzień dobry!”, wypowiedziane przez Kicię Kocię i Packa. Maluchy z uśmiechami na twarzy, nie dają im innego wyjścia, jak tylko, aby odwdzięczyć się tym samym.

Maluchy zauważają, że mówiąc innym dzieciom niemiłe słowa, możemy usłyszeć od nich coś przykrego. Jednak będąc sympatycznym, poprawiamy humor zarówno sobie, jak i ludziom, z którymi rozmawiamy. Jako przykład, książeczka pokazuje tutaj, jak Kicia Kocia powiedziała kiedyś koleżance, że jest głupia. Ta odpowiedziała jej w podobny, niemiły sposób. O ile cała seria książeczek jest zorientowana na najmłodszych czytelników, słowo “głupia”, nawet podane w mądrym przykładzie, uważam za zbyt mocne. Ja, czytając ten fragment mojemu synkowi, ocenzurowałem je na zamiennik: “niemądra”. Ta książeczka jest ciągle bardzo dobra, jednak ten akcent mocno zaniża moją ocenę, o całą gwiazdkę w dół.

Czytając dalej, dowiadujemy się o wieczornej kolacji, podczas której Kicia Kocia opowiada rodzicom swój dzień. Mama teraz zrozumiała, dlaczego zaczepiła ją koleżanka i chwaliła jej córeczkę. Jest bardzo dumna ze swojego dziecka. Kicia Kocia idzie do łóżeczka i mówi rodzicom miłe słowa, które do niej wracają: “Kocham Was”.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.