Mysz, która chciała być lwem

Autor: Rachel Bright
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja Ocena: 4+/5

“Mysz, która chciała być lwem” to książka napisana w rymowany, ciekawy i prosty sposób, która wciąga i dostarcza porcji mądrej rozrywki dzieciom. Jest to historia o bardzo dzielnej myszce, która wykazuje się odwagą wielką jak lew.

Pewna mała mysz mieszkała sobie skromnie wśród wielkich, dzikich zwierząt na sawannie. Okazuje się, że bycie małym nie jest łatwe. Mysz chciałaby zostać zauważona, lecz jej rozmiar okazuje się dużym problemem. Większe zwierzęta nie zwracają na nią uwagi, ciągle ktoś ją depcze, ściska czy na nią przysiada. Poszkodowana, nieszczęśliwa, samotna, żaliła się cichutko na swój los.

Nieopodal lew ma swoje legowisko, wysoko na skale, niedostępne dla innych zwierząt, gdzie odpoczywa po polowaniach. Jest bardzo odważny i wszyscy go uwielbiają. Jego ryk jest przerażający i godny podziwu.

Gryzoń dochodzi do wniosku, że jedynym stworzeniem, które może jej pomóc, jest wielki i groźny lew. Jeśli się uczyć, to od najlepszych.

Myszka zbiera się na odwagę i wybiera się na sam szczyt wielkiej skały, aby zapytać o tajniki groźnego ryczenia. Kiedy jest na miejscu i staje oko w oko z drapieżnikiem, dzieje się coś, co całkowicie ją zaskakuje. Ciekawi Was co się wydarzyło na skałce? Koniecznie przeczytajcie sami…

„Mysz, która chciała być lwem” to książka, która uczy poczucia własnej wartości, pokonywania lęków i korzystania z każdej chwili w życiu. Pokazuje jak realizować swoje zamiary i marzenia, a przede wszystkim, żeby się nie poddawać i realizować swoje cele.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.