Dzieci z Bullerbyn

Autor: Astrid Lindgren
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 296
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Dzieci z Bullerbyn” to lektura, która ukazuje magię dzieciństwa z całą jej beztroską i sielankowością.

W rękach trzymam publikację wydana nakładem Nasza Księgarnia, w której znajdują się trzy rozdziały opisujące przygody dzieci w trzyrolniczej wiosce w Szwecji.

Narratorką jest siedmioletnia dziewczynka o imieniu Lisa, która opowiada nam o swoim życiu i przygodach w małej, zadbanej wiosce, Bullerbyn. Miejsce to składa się z trzech rzędów domów, w których mieszka siedmioro dzieci z rodzicami i gospodyniami: Lisa ze starszymi braćmi Lasse i Bosse, rodzeństwo Britta i Anna oraz Olle ze swoją młodszą siostrą Kerstin.

Każdego dnia dzieci przeżywają różne przygody, dzięki swojej olbrzymiej pomysłowości i wyobraźni; między innymi wspinają się w górach skalistych, polują na dzikie bawoły, są wielkimi łyżwiarzami i zakładają „Wiśniową Spółdzielnię”. Paczka przyjaciół, choć zapewne nie miała łatwego życia, potrafiła cieszyć się jego prostotą, wzajemnie się wspierała, pomagała, korzystała z wszelkich dobrodziejstw, jakie daje przyroda.

„Dzieci z Bullerbyn” to ponadczasowa i uniwersalna publikacja, która podkreśla wartość przyjaźni, pokazuje, że w życiu jest ona niezbędna. Poza tym wspomina się też, że warto pomagać innym, nie powinno obrażać się za rzeczy mało istotne i trzeba brać odpowiedzialność za zwierzęta, które zabieramy do domu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.