Jak pracuje Święty Mikołaj?

Autor: Alan Snow
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Jak pracuje Święty Mikołaj?” to książka, która przedstawia ściśle tajne informacje o tym, jak tytułowy bohater podróżuje po całym świecie, aby odwiedzić każde dziecko i doręczyć mu prezenty.

Wydawnictwo Egmont wypuściło kolorową i bardzo detaliczną publikację na rynek, która pomoże wszystkim ciekawskim czytelnikom odkryć tajemnice Świętego Mikołaja.

Brodaty pan w czerwonym stroju mieszka na biegunie północnym w małym domku pod pokrywą lodową. Co rano, kiedy się budzi, wstaje z łóżka, bierze kąpiel, ubiera się, zjada śniadanie, po czym schodzi z sypialni do biura, aby przystąpić do pracy.

Pod swoim mieszkaniem Święty Mikołaj ma wszystko, co jest mu potrzebne, aby Boże Narodzenie było udane. Są tam wytwórnie zabawek, magazyny, baza transportu, centrum łączności oraz inne ważne pomieszczenia.

Święty Mikołaj ma wielu pomocników, z których większość to elfy. Nim będą mogły pracować i pomagać, każdy z nich musi ukończyć IKE (Instytut Kształcenia Elfów). W nim przechodzą szkolenie wstępne, a następnie wybierają dziedzinę, w której będą się specjalizować.

Zanim dziecko dostanie prezent, może napisać list do Mikołaja, który trafia do działu pocztowego, gdzie zostaje przetworzony i zarchiwizowany. Następnie ABW (Agencja Bożonarodzeniowego Wywiadu) sprawdza, czy danemu dziecku należy się taka nagroda za dobre sprawowanie. Każda zabawka jest tworzona przez elfy i testowana, zanim znajdzie się w worze na saniach Mikołaja. Jak się okazuje, wiele pomysłów na nowe prezenty pochodzi z listów od dzieci.

O 16:37 w Wigilię Święty Mikołaj kieruje się ze wschodu na zachód, jadąc przez wszystkie strefy czasowe. W momencie, kiedy zabraknie mu prezentów, uzupełnia je z wehikułów transportowych.

Mali czytelnicy zobaczą różnice pomiędzy tradycyjnymi sankami miejskimi a terenowymi saniami długodystansowymi. Dzieci poznają sekret – w jaki sposób Mikołaj przeciska się przez komin. Na ostatniej stronie prześledzimy bożonarodzeniowe przyjęcie z elfami.

„Jak pracuje Święty Mikołaj?” to lektura z bardzo dużą ilością detali dla bystrego oka. Jest to kolorowa, pełna szczegółów i świetnie zilustrowana skarbnica wiedzy o Świętym Mikołaju i jego sekretach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.