Co to jest śnieg?

Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 12
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Co to jest śnieg?” jest książeczką o małym rozmiarze, z okienkami, która odpowie na pierwsze pytania ciekawskiego malucha.

Śnieg zrobiony jest z maleńkich kryształków lodu i pada w mroźne dni. Kiedy okrywa ziemię, skrzypi pod naszymi nogami, jeśli po nim chodzimy. Czas zimowy z ogromną ilością białego puchu sprawia radość nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Zachęca wszystkich, aby ulepić bałwana, porzucać się śnieżkami, pozjeżdżać na sankach, porobić wzory na śniegu, czy próbować go roztopić.

Młody czytelnik pozna odpowiedzi na ciekawe pytania związane ze śniegiem. Z pewnością będzie dla niego nie lada zaskoczeniem, kiedy usłyszy, że śnieg nie jest biały, ale przezroczysty. To wszystko za sprawą odbijającego się światła, co sprawia, że wygląda jak biały. Kolejną ciekawostką będzie fakt, że każdy płatek ma sześć boków lub ramion, przybiera różny kształt i każdy z nich jest inny. Te informacje sprawią, że kiedy dziecko ujrzy śnieg za oknem, z pewnością będzie już wiedziało o nim najważniejsze rzeczy.

„Co to jest śnieg?” to kolorowa pozycja dla najmłodszych, która przygotowuje ich na nadchodzącą zimę. Ilustracje utrzymane są w spójnej błękitno-zielonej tonacji. Wszystkie strony wykonane są ze sztywnego kartonu, a informacje ukryte pod okienkami zachęcają malucha do ich otwarcia i zabawy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.