Ratujemy zwierzęta

Autor: Jess French
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 64
Wiek:
Moja Ocena: 5/5

„Ratujemy zwierzęta” to wspaniale zilustrowana publikacja referencyjna, która jest zbiorem wielu gatunków zagrożonych wyginięciem na zawsze.

W wyniku działań człowieka zwierzęta giną w zastraszającym tempie. Zanieczyszczenia, zmiany klimatyczne, kłusownictwo, wylesianie, choroby i przyrost naturalny dokonują spustoszenia w świecie natury.

Obecnie zagrożonych jest ponad 10 tys. gatunków, które mogą zniknąć z powierzchni Ziemi na zawsze. Wymarcie jakiekolwiek gatunku będzie miało ogromne konsekwencje dla roślin i innych zwierząt, które przeżyją. Niektóre zwierzęta są tak wyjątkowe, że jeśli wyginą, na naszej planecie nie pozostanie nic podobnego do nich.

Najmłodsi udadzą się w podróż dookoła świata, aby poznać 38 najbardziej niezwykłych stworzeń na świecie. Od zagrożonych zwierząt, które wszyscy znamy i kochamy, takich jak tygrysy, niedźwiedzie polarne, orangutany i nosorożce, po mniej znane łuskowce, kakapo i morświny kalifornijskie – dzieci zobaczą te niesamowite stworzenia z bliska w ich naturalnych siedliskach. Potężne nosorożce czarne i maleńkie trzmiele ozdobne, hałaśliwe indrisy krótkoogonowe i łagodne żółwie zielone – to tylko kilka spośród fascynujących gatunków, którym w najbliższej przyszłości grozi wymarcie.

Najmłodsi odwiedzą dżungle, góry, rzeki i rafy koralowe, aby dowiedzieć się o zagrożeniach dla tych gatunków, a także o niezwykłych wysiłkach ochronnych, podejmowanych w celu ich uratowania.

W książce przedstawiono tylko kilka projektów wdrożonych w odpowiedzi na kryzys, ale na całym świecie tysiące działaczy ciężko pracuje, by uratować zagrożone gatunki. W niektórych miejscach duże grupy ludzi współpracują ze sobą, by ochronić wybrane zwierzęta i ich siedliska.

Każdy profil zawiera pięknie napisane wprowadzenie na temat danego zwierzęcia oraz opis, w jaki sposób ich życie jest zagrożone przez bezpośrednie lub pośrednie działanie człowieka. Istnieją również fakty i statystyki dotyczące tego, gdzie dane zwierzę można znaleźć oraz gdzie obecnie znajduje się na liście gatunków zagrożonych.

Ostatnie strony to wezwanie do działania, pomocne i praktyczne porady, w jaki sposób może osobiście pomóc planecie i zwierzętom znajdującym się w niebezpieczeństwie.

„Ratujemy zwierzęta” ta pięknie zilustrowana książka, która z pewnością zainspiruje przyszłych ekologów i miłośników zwierząt w każdym wieku. Naprawdę warto zapoznać się z lekturą, ponieważ otwiera ona oczy na zagrożone gatunki. Jeśli szybko nie będziemy reagować, to w przyszłości możemy oglądać je tylko w telewizji albo w muzeum. Bardzo ważna książka, szczerze polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.