Kształty w matematyce. Książka z okienkami

Autor: Eddie Reynolds
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 16
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Kształty w matematyce. Książka z okienkami” to edukacyjna książeczka, która wprowadzi dzieci w świat geometrii.

Wybór dobrej książeczki matematycznej jest ważne nie tylko, aby utrzymać zaangażowanie dziecka, ale także pomaga wzmocnić jego słownictwo, wprowadzić trudne pojęcia i wzbogacić ogólny program nauczania geometrii. 

Na rynku wydawniczym osobiście nie spotkałam się z gamą wyboru w niniejszej tematyce dla najmłodszych. Dzisiejszy tytuł został odkryty przeze mnie w zapowiedziach książkowych i cieszę się, że mogę ją Wam pokazać.

Lektura na poszczególnych kartach uczy, czym są kształty, jak odróżnić figury płaskie od przestrzennych, symetrię osiową od obrotowej, kąt prosty od ostrego oraz czym w matematyce jest wzór i parkietaż.

Publikacja w całości wykonana jest z twardych, kartonowych stron, na których znajdziemy dodatkowe klapki. Wystarczy podnieść wierzch tekturki, aby otworzyć okienko i dowiedzieć się wszystkiego o rozpoznawaniu liczb, sekwencjonowaniu oraz liczeniu, zanim przejdzie się do prostego dodawania i odejmowania sum.

Małe dzieci potrzebują kontaktu z szeroką gamą tematów matematycznych, takich jak wzorce, kategoryzacja i rozumowanie przestrzenne. Wystarczy od najmłodszych lat uczyć dziecka myślenia, porównywania, klasyfikowania i orientacji przestrzennej, aby pokazać mu, że matematyka potrafi być przyjemną i ciekawą zabawą. Nie bez powodu matematyka jest nazywana królową nauk.

„Kształty w matematyce. Książka z okienkami” ta interaktywna pozycja, w której bez trudu czytelnik odróżni figury płaskie od przestrzennych, symetrię osiową od obrotowej i kąt prosty od ostrego. Jest to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w podstawy, pomocne do późniejszego zrozumienia bardziej zaawansowanych tematów. Wszelka wiedza tu przedstawiona jest przyjazna młodym czytelnikom, w atrakcyjny sposób wspomagana jest przykładami i utrwalona w praktycznym działaniu. Według mnie książka spełnia oczekiwania rodziców dzięki adekwatnym ilustracjom, jasnym przykładom, a przede wszystkim tak lubianym przez dzieci okienkom i jest oceniana u mnie bardzo wysoko. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.