Doskonały projekt, książka o AUTYZMIE

Autor: dr Tracy Packiam Alloway
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 24
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Doskonały projekt, książka o AUTYZMIE” to jedna z wielu kilku książeczek, wchodzących w skład bardzo wyjątkowej serii. Główną rolę będzie tu odgrywał chłopczyk o imieniu Krzyś i pokaże pokrótce najbardziej charakterystyczne cechy osoby dotkniętej autyzmem.

Klasa pani Jabłońskiej przygotowuje się do targów naukowych. Podzieliła uczniów na drużyny i każda z nich będzie przygotowywać projekt. Grupa Krzysia zaprezentuje model kolejki. Od razu dzieci zabrały się za budowanie pociągu.

W pewnym momencie cały dotychczasowy model się rozpadł i jeden z chłopców bardzo się rozpłakał. Na co Krzyś zareagował tym, że w pośpiechu opuścił klasę.

Następnego dnia nauczycielka zakomunikowała, że kapitan drużyny jest nieobecny i nie weźmie udziału jutrzejszym w konkursie. Na co reszta dzieci wskazał na Krzysia, wielkiego fana pociągów. Chłopiec zgodził się zastąpić chorego.

Gdy kolejnego dnia klasa pani Jabłońskiej dotarła na targi, panował okropny tłok i było bardzo głośno. Biedny Krzyś siedział pod ławką bardzo zdenerwowany i zatykał uszy. Jeden z kolegów zaproponował mu nauszniki, które wygłaszały cały harmider. Kiedy przyszła kolej na prezentację modelu kolejki, Krzyś odważnie opowiadał wszystko to, co wiedział o pociągach. Dzięki tym informacjom jego drużyna wygrała konkurs.

Na końcu książeczki znajdują się uwagi dla rodziców i nauczycieli oraz sposoby na omówienie tekstu z dzieckiem, oraz wskazówki ułatwiające naukę.

„Doskonały projekt, książka o AUTYZMIE” w prosty sposób pokazuje czytelnikom, jak osoba dotknięta autyzmem radzi sobie w otaczającym świecie. Co wpływa na jej zachowanie i dlaczego tak reaguje? Jak się okazuje dzieci te, często są bardzo szczere i mają świetną pamięć roboczą. Oznacza to, że radzą sobie z zapamiętywaniem faktów i mają rozległą wiedzę na konkretne tematy.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.