Sam i Dave kapią dół

Autor: Mac Barnett
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 40
Wiek: 4+
Moja Ocena: 5/5

„Sam i Dave kapią dół” to zaskakująca książka obrazkowa o poszukiwaniu głęboko ukrytych skarbów.

Widzimy parę przyjaciół, którzy postanawiają znaleźć „coś spektakularnego”. Zaopatrzeni w ręczny sprzęt kopiący, prowiant i napój rozgrzewający, rozpoczynają misję poszukiwawczą i zaczynają kopać dół.

Raz kopią pionowo w dół, raz w bok, później rozdzielają się i znów kopią razem, ale nic nie znajdują.

Młodzi czytelnicy widzą otaczający chłopców brud (ale i diamenty, zakopane centymetry od nich). Sam i Dave mają najgorszy instynkt do kopania, ponieważ za każdym razem, gdy zbliżają się do diamentu, decydują się zmienić kierunek.

Dwaj poszukiwacze wytrwale kopią tunele, omijając wszystko po drodze, dopóki nie znajdą się przed jakąś kością. Po pewnym czasie drzemią, a ich pies kopie dalej, tak, że aż nagle wszyscy spadają z dziury do miejsca bardzo podobnego do tego, w którym zaczęli kopać na powierzchni ziemi.

Zakończenie jest zaskakujące, ponieważ niektórzy czytelnicy przegapią subtelne różnice i założą, że bohaterowie wrócili do domu. Inni jednak zobaczą zmiany i zdadzą sobie sprawę, że bez względu na to, co Sam i Dave odkryli, jest to coś „spektakularnego”.

„Sam i Dave kapią dół” to książka, która świetnie nadaje się do dyskusji z dziećmi na temat wytrwałości w dążeniu do celu. Jest to lektura prosta, a jednocześnie przewrotna. Mnie urzekły ilustracje, natomiast Adasia cała historia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.