Co robisz z problemem?

Autor: Kobi Yamanda
Wydawnictwo: Levyz
Liczba stron: 40
Wiek: 5+
Moja Ocena: 5/5

„Co robisz z problemem?” opowiada o dziecku, które nie wie, jak poradzić sobie z uporczywym kłopotem.

Czytelnicy, na przykładzie kilkuletniego chłopca widzą, jak wiele wysiłku wkłada on w to, żeby o problemie zapomnieć, uniknąć go, czy się przed nim schować. Niestety jego problem nie znika. Mało tego, znacznie się powiększa, co doprowadza go do rozpaczy.

Chłopiec bardzo się go bał, ale w końcu spojrzał mu prosto w oczy. Gdy wreszcie znajduje w sobie odwagę, by stawić mu czoła, odkrywa, że jego problem był czymś zupełnie innym, niż się spodziewał. Skrywał w sobie okazję do czegoś dobrego, do samodzielnego znalezienia wyjścia z sytuacji i nauki czegoś nowego.

Problemy są nieodłączną częścią życia. Choć nie chcemy ich i często od nich uciekamy, to właśnie one nas zmieniają, rzucają nam wyzwania, kształtują nas i popychają naprzód. Dzięki nim odkrywamy, jak silni, odważni i zdolni jesteśmy.

Czytając książkę, mali czytelnicy dowiadują się, czym są problemy, co zrobić, kiedy się już pojawią, jak się w związku z nimi zachowywać i z nimi postępować. Problemy same nie znikną – trzeba je rozwiązywać, a my uczymy się, jak to robić. Książka pokazuje, że wszystko ma dwie strony, a problemy mogą przynieść ze sobą również to, co dobre i pozytywne korzyści.

Jest to druga w serii książka pomagająca dzieciom lepiej zrozumieć siebie i radzić sobie w trudnych momentach. Jeśli szukacie mądrych książek, z pewnością zainteresuje Was także „Co robisz z pomysłem?” do przeczytania tutaj, którą także serdecznie polecam.

„Co robisz z problemem?” jest lekturą, która daje przykład tego, jak zaledwie kilka słów potrafi przekazać sobą ogrom treści. Książka skierowana jest do dzieci, ale daje do myślenia również i dorosłym. Myślę, że publikacja będzie świetnym punktem wyjścia do rozmowy na temat problemów i sposobów radzenia sobie z nimi. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.