O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem

Autor: Anna Prudel
Wydawnictwo: PRYZMAT
Liczba stron: 40
Wiek: 3+
Moja Ocena: 3+/5

„O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem” to książeczka dla najmłodszych, która w ciepły i wesoły sposób pokaże, że zabawki też mają swoje uczucia.

W Zabawkowie na dalekiej północy mieszkają najpiękniejsze zabawki. Te niezwykłe miasteczko Święty Mikołaj odwiedza co roku, aby wybrać prezenty dla dzieci na całym świecie.

Dla każdej z zabawek jest to czas radości i podekscytowania. Tymczasem piesek Maniek bardzo boi się zostać prezentem i nie chce opuścić Zabawkowa. W miasteczku jest mu dobrze i nie chciałby skończyć tak, jak inne zabawki, które czasami wracały zepsute i zniszczone. Manio boi się tego najbardziej, gdyż nie chce doznać podobnego smutnego losu i być porzuconym przez dziecko.

W dniu Wigilii Święty Mikołaj pojawia się i wyczytuje z listy zabawki, które pojadą z nim saniami jako prezenty pod choinkę. Na widok brodatego mężczyzny piesek Maniusiek chowa się pod kloszem lampy. Niestety szybko zostaje znaleziony. Wystraszony zapiera się, że nie chce być prezentem, ale Mikołaj po przeczytaniu listy od Tymka przekonuje go, że chłopiec marzy o przyjacielu takim, jakim jest ten pluszak. Uradowany tą wiadomością piesek daje się spakować i zawieźć do domu Tymka.

Radości nie było końca po rozpakowaniu pudełka. Między Mańkiem a Tymkiem zrodziła się wielka przyjaźń. Pluszowy piesek nigdy już nie wrócił do Zabawkowa, ponieważ znalazł idealnego właściciela.

„O zabawce, która bała się zostać świątecznym prezentem” to krótka historia w świątecznym nastroju, która pokaże dzieciom, co myślą ich ukochane zabawki, i co więcej, że każdą rzecz trzeba szanować i o nią dbać.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.