Moja Polska

Autor: Katarzyna Sołtyk
Wydawnictwo: Wilga
Liczba stron: 128
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Moja Polska” to napisane w przystępny sposób kompendium wiedzy o naszej ojczyźnie, przedstawiające elementarne wiadomości o historii, kulturze i geografii Rzeczypospolitej Polskiej.

Polska położona jest w sercu Europy, jest pełna jezior, lasów i gór. Ma dostęp do Morza Bałtyckiego, graniczy z 7 państwami i jest niebywała atrakcja dla turystów. Historia, tradycje ludowe i jej opowiadanie łączą się, tworząc wyjątkowy sposób życia, który Polacy zabierają ze sobą, gdziekolwiek się udają.

Polska nie jest wielkim krajem, ale jest bardzo różnorodna i pełna wyjątkowych miejsc, znanych w całej Europie, a nawet na świecie. Każdy region ma inne, charakterystyczne krajobrazy, architektoniczne perły, jedyne w swoim rodzaju atrakcje turystyczne. Polska ma też swoje symbole jak Chopin, Żelazowa Wola i wierzby na Mazowszu, czy Tatry, Kraków i Smok Wawelski w Małopolsce. Wreszcie każdy może poszczycić się własnymi osobliwościami, niepowtarzalnymi skarbami przyrody i zabytkami, wpisanymi na listy UNESCO.

Niniejsza książka, która prezentuje to, co czyni nasz kraj wyjątkowym, od wspaniałej stolicy, po krajobraz, ludzi, jedzenie oraz rzeczy do zobaczenia i zrobienia.

W tej lekturze młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdań możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni. Dzieci przeczytają o regionalnych przysmakach i sportowcach, najwybitniejszych pisarzach tworzących książki dla dzieci i Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Będzie także mowa o polskiej walucie, symbolach narodowych, polskiej historii, produktach made in Poland czy miejskich wizytówkach. W lekturze znajdziemy również znane postacie, o których słyszał świat: między innymi o Janie Pawle II, Mikołaju Koperniku, Fryderyku Chopinie, Marii Skłodowskiej-Curie czy Lechu Wałęsie.

Prosty tekst, dostosowany do wieku dziecka, przejrzysty układ i duże kolorowe fotografie zachęcą najmłodszych do odkrywania uroków naszej Ojczyzny.

„Moja Polska” to zbiór najważniejszych informacji w pigułce. Jest to książka, która prezentuje nasze dobra narodowe – postacie, osiągnięcia, zabytki, skarby przyrody, nasze piękno, historię i tradycje. Rozbudzi dziecięcą ciekawość, poszerzy wiedzę i wzbogaci słownictwo. W tej lekturze młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdań możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni. Myślę, że „Moja Polska” będzie doskonałą pomocą dla rodziców, którzy chcą zapoznać swoje pociechy z poważnym tematem, jakim jest historia, tożsamość narodowa i patriotyzm.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.