Dyskryminacja. Powiedz: stop!

Autor: Strack Emma
Wydawnictwo: Adamada
Liczba stron: 160
Wiek: 10+
Moj Ocena: 5+/5

„Dyskryminacja. Powiedz: stop!” przedstawia bardzo szeroką panoramę różnych form odrzucania innych. Opisane metody, mniej lub bardziej brutalne, szpeciły naszą historię i nadal przenikają nasze codzienne życie na całym świecie.

Kiedy słyszymy słowo „dyskryminacja”, myślimy o rasizmie, niesprawiedliwości, niewolnictwie… Ta dokumentalna publikacja śledzi teorie rasistowskie, wielkie momenty, odkrycia i podporządkowania narodów, upokorzenia kobiet i odrzucanie niepełnosprawnych. Książka w kilku efektownych linijkach przypomina o pierwotnym rasizmie, niewolnictwie, zbrodniach przeciwko ludzkości, dyskryminacji w zatrudnianiu ze względu na orientację seksualną, niepełnosprawności i cierpieniu, jakie powoduje.

Niniejsza pozycja składa się z pięciu głównych rozdziałów – dyskryminacji związanej z pochodzeniem, wyglądem, tożsamością, przynależnością grupową i stanem zdrowia. Te krótkie kroniki podkreślają wyzwania tego niezwykle ważnego tematu dla naszego obecnego społeczeństwa.

„Dyskryminacja. Powiedz: stop!” przedstawia problem trudny do opisania, ale powszechny na świecie we wszystkich jego formach. Dyskryminacja czasami jest hałaśliwa, często milcząca, ale za każdym razem gwałtowna i obraźliwa. Ten dokumentalny album jest więc pokazem slajdów podzielonym na odcinki, okraszony przykładami, wyliczonymi i zweryfikowanymi danymi oraz dużymi kolorowymi ilustracjami. Jest to trudny temat do dyskusji z najmłodszymi, ale mimo wszystko niezbędny. Myślę, że lektura będzie zrozumiałą już u dzieci powyżej 10-tego roku życia. Polecam ją, ponieważ jest warta uwagi, uwrażliwia i uczy szacunku do drugiej osoby.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.