Rok na zamku

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 28
Wiek: 2+
Moja Ocena: 4/5

„Rok na zamku” to książka dla najmłodszych, pomagająca rozwijać spostrzegawczość i pobudzająca wyobraźnię, ćwiczy umiejętność opowiadania, pomaga uczyć się wielu nowych słów oraz pojęć.

Lektura rozpoczyna się od wstępu, który jest krótką charakterystyką bohaterów wprowadzającą w opowieść. Oswojenie się z postaciami i ich zapamiętanie pomaga młodemu czytelnikowi snuć o nich historie oraz dostrzegać jak zmienia się ich życie w poszczególnych miesiącach. Każda z pokazanych zamkowych osób jest inna, ma swoje zainteresowania i zajęcia, które zmieniają się w trakcie przemijania kolejnych miesięcy i pór roku.

Brak tekstu na poszczególnych kartkach daje wielkie pole do popisu dla młodych opowiadaczy i oswaja dzieci z książką. Duże litery w nazwach miesięcy stają się pretekstem do wchodzenia w świat pisma, czytania globalnego oraz budowania skojarzeń, dzięki którym młody czytelnik będzie miał sporą wiedzę o zmianach zachodzących nie tylko w przyrodzie, ale i w życiu ludzi.

„Rok na zamku” to kolorowa książeczka, pokazująca młodemu odbiorcy na dwunastu stronach jej mieszkańców i to, jak ich życie toczy się w ciągu roku. Humorystyczne ilustracje gwarantują świetną zabawę dla młodej publiczności. Publikacja posiada grube, solidne strony, które można przeglądać i czytać godzinami. Polecam ten tytuł dzieciom od 2. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.