Jak to działa? Sport

Autor: Nikola Kucharska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 32
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Jak to działa? Sport” to już piąta książka z serii, ukazana dzięki wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Tym razem autorka przedstawia czytelnikom różne dyscypliny sportu. W podróż udamy się ze znanymi nam już bohaterami, którzy oprowadzili nas w poprzednich częściach po zwierzętach, ludzkim ciele, budowlach i książkach.

Rodzina Klary jest bardzo aktywna i uwielbia się ruszać. Dziewczynka jest mało obeznana w tematyce sportowej, ale na szczęście dziadek wraz z babcią udzielają jej wiele porad i odpowiadają na nurtujące ją pytania. Dzięki temu czytelnicy dowiedzą się nie tylko jakie dyscypliny sportowe były popularne w starożytności, jakie są obecnie najbardziej widowiskowe sporty przyciągające tłumy kibiców, ale i co się dzieje w organizmie podczas wykonywanych ćwiczeń. Poznają zawody dla miłośników sportu i inspirujące postacie znane z telewizji. Ponadto dzieci przeczytają o rodzajach kolarstwa i sztuk walki, o sportach rakietowych oraz zespołowych z piłką. Znajdą także rozkładówkę poświęconą formule I, piłce nożnej i sportom wodnym.

Publikacja ma duży format przykuwający wzrok oraz jest wypełniona szczegółowymi ilustracjami. Całość jest ciekawa i zachęcająca do poznawania historii. Książka uświadamia młodym odbiorcom, że naprawdę jest w czym wybierać, a miłośnikom sportu pokazuje, że czasami najlepszą pracą jest robienie tego, co się kocha i w czym jest się najlepszym.

Mimo lekkiej i humorystycznej formy „Jak to działa? Sport” niesie ze sobą bardzo dużą wartość merytoryczną dla najmłodszych czytelników. Dzięki takiej formie przekazania wiedzy, każde dziecko z chęcią sięgnie po tę lekturę i być może będzie chciało wiedzieć jeszcze więcej na temat różnorodnych dyscyplin sportu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.