Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci

Autor: Anne Lene Johnsen
Wydawnictwo: PWN
Liczba stron: 168
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci” to lektura napisana w przystępny i jasny sposób dla dzieci i rodziców, a także pomocny poradnik uczący nasze pociechy przez zabawę.

Jedną z najlepszych rzeczy w życiu jest uczenie się i myślenie, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek oraz znajdowanie rozwiązań. To wtedy doświadczamy poczucia mistrzostwa, a także doskonalimy się i stajemy się szczęśliwsi, gdy rozwijamy nasz potencjał umysłowy.

Publikacja podzielona jest na jedenaście głównych rozdziałów i każdy z nich rozpoczyna się od ważnych informacji, wskazówek oraz ciekawostek od autorki dla rodziców. Zazwyczaj jest to dwu stronicowy opis tego, jak bardzo ważna jest nauka w naszym życiu i jak możemy ułatwić rozwój naszego dziecka. Następnie znajdujemy masę zadań dla najmłodszych. Każdy poszczególny sektor zawiera różnorodne ćwiczenia stymulujące poszczególne obszary mózgu, między innymi te, które odpowiadają za logiczne myślenie, analizowanie informacji, liczenie, czytanie, komunikowanie się czy kreatywność. Na samym dole stron z zadaniami do wykonania umieszczone są właściwe odpowiedzi, napisane drobną czcionką.

Tytuł jest bardzo kolorowy i zachęcający do wspólnej nauki poprzez zabawę. Łatwy w odbiorze i użytkowaniu. Niektóre zagadki są proste, inne bardziej skomplikowane i wymagające chwili zastanowienia. Jak dla mnie ciekawy mnie okazał się dodatek na końcu książki, poruszający problemy w nauce u dzieci, przesłaniające ich prawdziwe zdolności oraz kilka smacznych przepisów, które chciałabym wypróbować.

„Rusz głową! Gimnastyka mózgu dla dzieci” zawiera wiele zabawnych zadań z wieloma różnymi poziomami i kategoriami. Znajdziemy tutaj masę stymulujących umysł łamigłówek, tajemniczych krzyżówek, skomplikowanych zadań liczbowych, zagadek słownych czy logicznych. Poprzez takie ćwiczenia dziecko trenuje mózg, co jest świetnym sposobem na utrzymanie jego aktywności. Ponadto rozwija swoje zdolności umysłowe i potencjał poprzez zabawne zadania, w których może łamać kody, rozwiązywać zagadki i być kreatywnym. Będąc rodzicem warto pamiętać, że dzieci uwielbiają uczyć się i odkrywać różne rzeczy. A w tej książce nauka i zabawa to jedno i to samo!

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.