Z rozwianą grzywą. Koń by się uśmiał! Tom 2

Autor: Laurent Dufreney
Wydawnictwo: Egmont
Liczba stron: 128
Wiek: 6+
Moja ocena: 5/5

„Z rozwianą grzywą. Koń by się uśmiał! Tom 2” to powieść graficzna, która porwała Adasia i nie pozwoliła mu odłożyć książki na półkę. Każdą wolną chwilę nasz synek poświęcał lekturze, aż do momentu jej ukończenia. Z niecierpliwością czeka teraz na kolejną część, która jest w trakcie przygotowania.

Ta śmieszna powieść graficzna pokazuje młodym czytelnikom życie koni, ich codzienne obowiązki, przyjemności i życiowe potyczki.

Na wstępie poznajemy bohaterów wraz z ich portretami. Książeczka podzielona jest na 3 odrębne historie. W pierwszej widzimy klub, w którym mieszkają konie i przeróżne atrakcje z udziałem gości. W drugiej części kuce i konie wyruszają na dwudniową, ekstremalną wycieczkę. Ostatnie opowiadanie jest o śnieżnych rozrywkach i świątecznym klimacie.

„Z rozwianą grzywą. Koń by się uśmiał! Tom 2” to pełen humoru komiks w fantastycznej oprawie graficznej i na dobrym poziomie, jeśli chodzi dialogi. Kadry są kolorowe, a mini-historie dobrze zaprezentowane, co powoduje, że łatwo można się utożsamić z którymś z bohaterów. Tytuł polecam dzieciom od lat 6.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.