Anatomia natury. Ciekawostki ze świata przyrody

Autor: Julia Rothman
Wydawnictwo: Entliczek
Liczba stron: 224
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Anatomia natury. Ciekawostki ze świata przyrody” to przewodnik dla początkującego przyrodnika lub każdego, kto jest trochę ciekawy świata.

Lektura daje ogólny przegląd tematów dotyczących naszej planety: anatomia owadów i ich siedliska, ogólne cykle życia zwierząt, zbiorniki wodne, adaptacja zwierząt, makro i mikro skamieniałości, fazy księżyca, anatomia grzybów, pogoda, minerały, ptasie jaja, muszle i wiele innych. Jest nawet strona na temat tego, jak nazywają się różne kształty płatków śniegu, z wyjaśnieniem, dlaczego każdy różni się od innych.

Najprzyjemniejszym aspektem tej książki jest to, jak na pierwszy plan wysuwa ona mikroskopijne światy, które każdego dnia znajdują się pod naszymi stopami, w wodzie i powietrzu. „Anatomia natury” pomaga nam spojrzeć na Ziemię świeżymi oczami i odzyskać nasz dziecięcy podziw oraz ciekawość. Prowokuje nas do zastanowienia się nad naszymi współmieszkańcami. W rzeczywistości może to być wspaniały tytuł dla rodziców i dzieci, ponieważ język, jak i kolorowe akwarele wypełniają lukę między wszystkimi grupami wiekowymi.

„Anatomia natury. Ciekawostki ze świata przyrody” to pouczająca publikacja zachęcająca czytelników do wyjścia poza dom i odkrywania różnych światów spokojnie żyjących, rozwijających się i ewoluujących na naszym podwórku. Całość napisana jest przystępnie, a kolorowe ilustracje przeważają nad tekstem, dzięki czemu dzieci bez konieczności czytania długich opisów poznają podstawowe pojęcia. Dla poszukiwaczy nowych smaków autorka zamieściła na stronach kilka ciekawych kulinarnych przepisów, które być może kogoś zainspirują lub zachęcą do szukania roślin i owoców na wycieczce krajoznawczej.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.