Monumentalne cuda i rekordy architektury

Autor: Sarah Tavernier
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 56
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Monumentalne cuda i rekordy architektury” to atlas obejmujący 80 krajów na pięciu kontynentach, który wprowadza czytelników do najbardziej niezwykłych budynków na świecie.

Od niepamiętnych czasów geniusze architektury raz po raz przekraczali granice techniki, rywalizując w pomysłowości, aby przeciwstawić się prawom budownictwa i zaoferować nam niezwykłe budynki.

Publikacja podzielona jest na pięć sekcji: Europa, Afryka i Bliski Wschód, Azja, Ameryka Północna i Ameryka Południowa. Każdy ląd otrzymuje dwustronicową mapę wprowadzającą z podregionem, witrynami oznaczonymi numerami i ilustracjami miniatur. Zaraz obok dołączona jest również infografika, która przedstawia kontynent z takimi faktami jak: populacja, powierzchnia, średnia gęstość zaludnienia, średnie temperatury i wiele innych.

Następnie przechodzimy na kolejne strony, aby podziwiać dzieła architektoniczne (domy, hotele, muzea, miejsca kultu, pomniki, mosty, stadiony, budynki użyteczności publicznej). Każda prezentowa budowla pokazana jest w formie infografiki i podaje czytelnikowi najważniejsze informacje, takie jak np. rok budowy, flaga kraju, nazwisko architekta. Miejsca światowego dziedzictwa UNESCO są oznaczone kolorową wstążką. Budynki i zabytki obejmują szeroki zakres od czasów starożytnych do obecnej dekady.

„Monumentalne cuda i rekordy architektury” to książka pokazująca czytelnikom świat pełen budowli ze wszystkich epok oraz dzieła sztuki, które wyszły spod ręki człowieka. Atlas przedstawia świat zapierających dech w piersiach budynków i ich niesamowitych historii dzięki ilustrowanym mapom i wciągającym arkuszom informacyjnym. Zawiera najdłuższe mosty, najwyższe wieże, najbardziej imponujące miejsca kultury i mnóstwo osobliwości. Uważam, że tytuł może zainteresować osoby w każdym wieku, nie tylko te lubiące architekturę, ale także ciekawskich czytelników lubiących odkrywać fascynujące miejsca.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.