Wielka księga główkowania

Wydawnictwo: MAC
Liczba stron: 144
Wiek: 3+
Moja Ocena: 4/5

„Wielka księga główkowania” to propozycja dla starszych przedszkolaków, którzy chcą doskonalić logiczne myślenie, koncentrację uwagi i umiejętności matematyczne.

Lektura stanowi idealny trening głowy, a przede wszystkim fajną rozrywkę. W środku znajdziemy masę ćwiczeń, które pozwalają dzieciom zmierzyć się z ciekawymi matematycznymi problemami.

Rozwiązując zadania, mali czytelnicy ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, dostrzegania prawidłowości i reguł, a także stają się samodzielne i kreatywne. Łamigłówkowy charakter zadań pozwala na utrwalanie nabytych umiejętności oraz zapewnia dobrą zabawę edukacyjną. Co więcej, dzięki tej książeczce maluchy polepszą zdolności liczenia, czytania, rozpoznawania głosek i dopasowywania obrazków pasujących do tekstu.

Kompetencje matematyczne i pomysłowość doskonale rozwijają się dzięki zaproponowanym w publikacji zadaniom do wyszukiwania różnic i podobieństw czy porównywania elementów.

Umiejętność skupienia uwagi przyda się zarówno podczas kolorowania zgodnie z instrukcją, jak i w ćwiczeniach związanych z czytaniem, rozpoznawaniem dźwięków, znajdowaniem obrazków pasujących do tekstu itp.

„Wielka księga główkowania” to nie tylko labirynty, krzyżówki i łamigłówki. To także ćwiczenia dla małej motoryki, gdzie zadaniem będzie wycinanie elementów układanek i przyklejanie ich według wzoru. Jest to pozycja, w której nauka przez zabawę idą w parze i w której dzieci nie boją się trudności, lubią z niej uczyć myślenia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.