Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu

Autor: Marc Ter Horst
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 192
Wiek: 8+
Moja Ocena: 5+/5

„Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu” to źródło argumentów i konkretnej wiedzy do dyskusji z zakresu klimatu, jego uwarunkowań, postępujących zmian, wpływu ludzi i ich działań, hodowli zwierząt i niszczenia roślin.

Przedmowa, w której wyjaśniony jest tytuł, uświadamia młodemu czytelnikowi, że klimat to skomplikowana sprawa. Marc ter Horst zebrał swoje informacje w wielu miejscach, aby stały się tematem zrozumiałym dla każdego. Wielki komplement należy się również dla ilustratorki Wendy Pannders, która stworzyła atrakcyjne i dopasowane ilustracje, które pomogą również wyjaśnić tekst.

Książka jest bardzo dobrze utrzymana z kompletnym spisem, mapą świata i wydrukowana jest na papierze przyjaznym dla środowiska. Jest skonstruowana logicznie, od wczesnej historii klimatu, pochodzenia ziemi, po możliwą energię przyszłości. Każdy rozdział rozpoczyna się podsumowaniem tego, co można przeczytać na stronach.

Klimatyczne bingo na końcu lektury będzie stymulować i rozwijać świadomość m.in. codziennych działań oraz tego, czy i jakich używać produktów. To, co można zrobić samemu w zakresie poprawy klimatu, jest wymienione punkt po punkcie pod nagłówkiem „Zrób to sam”. Autor daje wskazówkę, aby zacząć od małych rzeczy, wybierając na przykład trzy punkty, a następnie je rozszerzając.

„Palmy na biegunie północnym. Wielka opowieść o zmianie klimatu” to ważny tytuł dla nowego pokolenia, ale też publikacja pełna zaskakujących informacji. Każda kwestia jest bardzo dobrze podjęta, opisana i przedstawiona. Zdecydowanie jedna (jak dotąd) z najlepszych książek literatury faktu dla dzieci na temat zmian klimatycznych. Szczerze polecam jej zakup.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.