Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci

Autor: Michał Rusinek
Wydawnictwo: Bezdroża
Liczba stron: 56
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4+/5

„Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci” jest książką dla dzieci autorstwa Michała Rusinka, która zabiera małych i dużych w podróż po Polsce śladami cech etnograficznych i kulturowych, charakterystycznych dla danego regionu.

Ta wyjątkowa lektura pokazuje dzieciom jak różnorodny i niezwykły jest język w naszym kraju. Na stronach czytelnik znajdzie mnóstwo ciekawostek na temat danego miasta bądź regionu Polski. Każdy z regionalizmów użytych w tekście został wytłumaczony lub przedstawiony w formie rysunkowej.

Estetycznie wykonane mapy na wklejkach książki podpowiedzą dziecku, o których regionach będzie mowa. Pomocna jest także miniaturka kraju w danym rozdziale, pokazująca gdzie znajduje się opisywane na kartce miejsce.

„Od mikmaka do zazuli. Atlas regionalizmów dla dzieci” to ciekawa i barwna podróż palcem po mapie, która stanowi niezwykłą zachętę do eksploracji języka polskiego. Mowy, która kryje w sobie wiele tajemnic i niekwestionowanego bogactwa. Dla najmłodszych będzie to wyjątkowa lekcja regionalizmów. Szata graficzna wspaniale dopełnia treść, jest kolorowa i zawiera elementy folklorystyczne, dokładnie tak, jak nasz ojczysty język. Według mnie to świetna podróż językowa, ukazująca jak różnorodna i ciekawa jest nasza ojczysta mowa. Polecam.

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.