Pan Flat nadchodzi. Gutek i potwory. Tom 1

Autor: Jaume Copons
Wydawnictwo: RM
Liczba stron: 152
Wiek: 5+
Moja Ocena: 4/5

„Pan Flat nadchodzi. Gutek i potwory. Tom 1” to bogato ilustrowany tytuł z krótkimi rozdziałami, łączący opowiadanie z komiksem.

Głównym bohaterem jest Gutek Zawada, który nie lubi sprzątać swojego pokoju ani odrabiać lekcji, a w szkole potrafi być nieostrożny. Kiedy chłopiec zostaje wysłany, by pomóc szkolnej bibliotekarce posprzątać magazyn (jako kara za to, że wcześniej narobił bałaganu w bibliotece), znajduje małą, pomarańczową, pluszową zabawkę-potwora.

Gutek po powrocie do domu, poszukując w swoim pokoju brakującej pracy domowej, natrafia na historię, którą wcześniej napisał. Czytanie jej na głos ożywia duszę przyniesionej, pluszowej zabawki.

Maskotka okazuje się książkowym potworem, Panem Flatem, który został wygnany ze swojej książki wraz z innymi stworami przez doktora Brzydkofa. Pan Flat ma rozległą wiedzą na temat klasycznych opowieści przygodowych. Przedstawia Gutkowi kilka lektur, których chłopak wcześniej nie czytał. „Przygody Tomka Sawyera”, „Piotruś Pan” i „Wyspa skarbów” czytane na głos wydały się fantastyczne i niezwykle wciągające.

Wkrótce chłopiec się dowiaduje, że potworek potrzebuje pomocy. Ale zanim przystąpią do akcji ratunkowej, chłopiec będzie musiał stawić czoła innym zdarzeniom. Jakim? Przeczytacie w tej części.

„Pan Flat nadchodzi. Gutek i potwory. Tom 1” to wciągająca historia z humorystycznymi, dynamicznymi ilustracjami. Tempo akcji wciąga czytelnika, który podąża śladami bohaterów, by dowiedzieć się, co następnego się wydarzy. Przygody Gutka trzymają w napięciu do ostatniej strony. Wkrótce kolejne części na naszym blogu. Zapraszamy!

W3Schools

One comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.