Kicia Kocia zostaje policjantką

Autor: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 24
Wiek: 2+
Moja Ocena: 3+/5

Nasze dzieci mają wielkie i piękne marzenia. Każdego dnia w przedszkolach i szkołach nauczyciele krok po kroku przygotowują je do wejścia w dorosłe życie. Niektóre przedszkolaki już wiedzą, kim chciałyby zostać w przyszłości. Z pewnością wie to nasza tytułowa bohaterka w książeczce „Kicia Kocia zostaje policjantką”.

Na spacerze mama upuszcza torbę z zakupami przechodząc przez pasy.

Napięcie rośnie z każdą sekundą, gdyż niebawem światło zielone zmieni się na czerwone. Oznacza to, że nie powinno się wtedy przebywać na przejściu dla pieszych.

Na szczęście akurat zjawia się pan policjant i oferuje pomoc. Zatrzymuje samochody i pozwala Kici Koci i jej mamie spokojniej pozbierać rozsypane przedmioty. Małej bohaterce zaimponowało to, że wszyscy muszą się go słuchać i sama zapragnęła zostać policjantką. Nie omieszkała podpytać stróża prawa czy kiedykolwiek złapał złodzieja. Okazało się, że tak, co poskutkowało narodzinami nowego pomysłu na nową, kreatywną rozrywkę Kici Koci z przyjaciółmi. Zabawa w złodziei i policjantów umila dzieciom resztę dnia.

Pomysły, jakie znajdziemy na stronach książeczki, inspirują najmłodszych do własnoręcznych dzieł, jak choćby stworzenie kajdanek z rolek po papierze talerzowym, czy odznak policyjnych z zakrętek po słoikach.

Bardzo lubimy tego typu zabawy – zajmują dziecko na jakiś czas, a przede wszystkim, wykorzystujemy produkty z recyklingu.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.