Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. 100 historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat

Autor: Ben Brooks
Wydawnictwo: K.E. Liber
Liczba stron: 208
Wiek: 7+
Moja Ocena: 4+/5

„Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. 100 historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat” to inspirujący zbiór znanych i mniej znanych mężczyzn z przeszłości i współczesności, którzy odważyli się wyjść poza schematy i obalić stereotypy, każdy z nich w wyjątkowy sposób.

Każda krótka antologia biografii ma na celu rozpoznanie mężczyzn i chłopców w historii, którzy wywarli wpływ na historię w nie-„tradycyjnie męski” sposób. Wśród nich są znane nazwiska, takie jak Louis Braille, Frederick Douglass i Frank Ocean. Są także mniej znane postacie, takie jak triathlonista Rick Van Beek, który występuje w drużynie ze swoją niepełnosprawną córką. Jest tu też choćby Charles Fourier, twórca terminu „feminizm”. Każdy wpis podkreśla, w jaki sposób badani wykorzystali swoją inteligencję, odwagę, empatię, kreatywność i poświęcenie, aby przyczynić się do rozwoju społeczeństwa.

Każdy czytelnik znajdzie w książce coś dla siebie. Jest tu wiele przykładów wspaniałych chłopców, którzy wybrali różne ścieżki, czyniąc świat lepszym dla wszystkich wokół nich i być może wytyczając kurs, aby inni mogli podążać nimi.

Myślę, że to wspaniałe, iż chłopcy mogą dorastać, podążając za mężczyznami, których męskość była zakorzeniona w ochronie środowiska, stawianiu oporu niesprawiedliwości, kształceniu siebie i innych, komunikowaniu się w przystępny sposób i szczyceniu się swoim dziedzictwem.

Reprezentując, doceniając chłopców i mężczyzn różnych ras, religii, płci, narodowości, wieku i zawodów, ta publikacja jest odświeżającym przypomnieniem, że nie ma jednego właściwego sposobu na bycie chłopcem lub mężczyzną. Wszystkie wymienione postacie wniosły naprawdę imponujący wkład w świat, dzięki swojej wytrzymałości, inteligencji, przywództwu i kreatywności.

Język w książce jest łatwy, a każda strona jest podzielona na małe, krótkie akapity. Ilustracje są piękne, o bogatych kolorach i są o wiele ciekawsze niż zwykłe zdjęcia z Internetu. Lektura obejmuje ludzi z różnych okresów czasowych, a zakres poruszanych tematów jest ogromny: feminizm, stereotypy, przedsiębiorczość, rodzina, środowisko, polityka, rasa, sztuka, nauka czy sport.

„Opowieści dla chłopców, którzy chcą być wyjątkowi. 100 historii niezwykłych mężczyzn, którzy podjęli wyzwanie, by zmienić świat” to tytuł, który na 200 stronach przedstawia postacie, które nie wiedziały, że mogą stać się bohaterami dla innych na całym świecie, i że działaniem zmieniły sposób myślenia otaczających ich ludzi. To także porywająca książka, pełna przygód i zachwytów, która spodoba się tym, którzy potrzebują odwagi, by odrzucić presję rówieśników i iść pod prąd.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.