Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek

Autor: Emily MacKenzie
Wydawnictwo: Jedność
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek” to tytuł o miłości, a także pełna humoru i fantazji opowiastka, która uczy dzieci poszanowania dla lektur.

Dla Rafcia pasja do książek przerodziła się w życie przestępcze. Królik uwielbia książki tak bardzo, że zaczyna zakradać się do domów sąsiadów, zaspokajając swój apetyt ich lekturami i kradnąc ulubione tytuły z ich półek.

Kiedy ulubiona pozycja Artura znika, chłopiec rozpoczyna operację inwigilacyjną, aby uwięzić Złodzieja Książek. Wkrótce Rafcio zostaje przyłapany na gorącym uczynku przez komisarza Kałużę. Artur zdaje sobie sprawę, że idealnym miejscem do zreformowania królika nie jest więzienie… ale biblioteka!

Jako miłośniczce książek bardzo podobał mi się całokształt lektury i w pełni mogłam zrozumieć, jak czuje się królik. Cały czas chcę nowych tytułów i nawet jeśli mam już ich milion do przeczytania, nie powstrzymuje mnie to przed kupowaniem kolejnych. Więc podobało mi się, że mogłam utożsamić się z tytułowym bohaterem.

Ilustracje idealnie pasują do historii i zawierają wiele szczegółów, aby rozjaśnić historię. Najbardziej podobała mi się kolejka policyjna, w której każdy królik miał na sobie własną koszulkę “I ❤️ BOOKS”. Zabawne było też to, gdy taśmociąg na komisariacie zrzucał marchewki i sałatę, a Rafcio nie był zainteresowany, ale kiedy zaczęli upuszczać książki, nie mógł się powstrzymać od ich podniesienia.

„Poszukiwany! Tajemniczy złodziej książek” to urocza historia, z dużą dawką humoru, który jest łatwy do zrozumienia dla najmłodszych i trzymający ich w napięciu do końca. Kolorowe rysunki, które są pełne detali, świetnie ukazują charakter fabuły. Treść jest przystępna dla młodych czytelników i śmiało można polecić tytuł dzieciom od 4. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.