Klasowy kot. Szkoła trzęsiportków

Autor: Pamela Butchart
Wydawnictwo: Zielona Sowa
Liczba stron: 112
Wiek: 5+
Moja ocena: 4+/5

„Szkoła trzęsiportków” to seria książeczek wydawnictwa Zielona Sowa dla dzieci wczesnoszkolnych.

Podobnie, jak poprzednie części, lektura skrywa w środku trzy opowiadania. Każda historia natychmiast wciąga czytelnika – szybko pojawiają się problemy lub dziwne wydarzenia, a następnie uczniowie wyciągają własne wnioski, aby je wyjaśnić.

Tytułowy klasowy kot oczywiście próbuje ich ostrzec, że np.: ryba jest niebezpieczna, chrupiąca kałuża z pewnością spowoduje śmiertelną chorobę, a wyimaginowana przyjaciółka Magdalena musi być odpowiedzialna za wszystkie niewyjaśnione rzeczy, które dzieją się podczas szkolnej wycieczki.

Wszystkie sytuacje i zdarzenia są zawsze rozwiązane i odpowiednio wyjaśnione na końcu każdego opowiadania. Dwukolorowe ilustracje ożywiają zabawne historie i doskonale wypełniają lukę między obrazkami a rozdziałami.

„Klasowy kot. Szkoła trzęsiportków” to książka, która pomaga początkującym i samodzielnie czytającym dzieciom zainteresować się nie tylko fabułą, ale też przeczytać historię do końca. Duża czcionka i rysunki na każdej stronie sprawią, że czytelnik nie odczuwa ilości stron. Druk jest czytelny, a język dość prosty. Polecam całą serię.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.