Atlas miast Polski

Autor: Anna Rudak
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Atlas miast Polski” zawiera opisy 30 miast z różnych regionów naszego kraju.

Tytuł zabiera czytelnika na wędrówkę po Polce, zaczynając od Północy i Zachodu. Następnie pokazuje on miasta z Południa i Wschodu.

Książka przybliża wiedzę o Polsce, pomaga uświadamiać młodym czytelnikom, że jest sporo miejsc w naszym kraju, które warto oglądać, odwiedzać oraz że istnieje wiele ciekawych osób, które wpłynęły na rozwój nauki i kultury. Na ilustracjach znajdują się najważniejsze budynki, zabytki, rzeki, a także postacie związane z daną miejscowością. Wszystko podpisane jest zwięzłym i prostym językiem.

Każda rozkładówka zawiera nazwę miasta, jego krótki opis oraz herb. Tutaj dziecko dowie się w jakim województwie położona jest dana miejscowość, pozna jej powierzchnię i liczbę mieszkańców oraz zobaczy rozrysowane główne ulice i akweny (rzeki, stawy, jeziora). Tak naprawdę treści jest niewiele – opisy najważniejszych faktów oraz podpisy. Każda z plansz zawiera miejsca i zabytki charakterystyczne dla danego miasta.

Ciekawym dodatkiem są zadania na spostrzegawczość zamieszczone w każdym mieście. Świetnym pomysłem było także przygotowanie spisu treści w postaci znaczków pocztowych. Każdy z nich prezentuje budynek kojarzący się z konkretnym miastem, a obok mamy jego nazwę i numery stron, gdzie znajdziemy jego opis.

„Atlas miast Polski” jest wspaniałą propozycją czytelniczą, zachęcającą do odwiedzenia najpiękniejszych polskich zakątków. To wydanie zdecydowanie przyciąga uwagę swoją szatą graficzną. Barwne, ładne ilustracje przybliżają występujące tam obiekty i atrakcje. Lektura może rozbudzić w dzieciach pasję do turystyki i pomóc zgłębić wiedzę o naszej ojczyźnie. Myślę, że książka stanie się dla wielu inspiracją do samodzielnego odkrywania pięknych zakątków Polski, również tych, które się w nim nie zmieściły. Zdecydowanie polecam do zapoznania się z tytułem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.