Bajki Kwantowe 2

Autor: Kamil Hajduk
Wydawnictwo: Drake Factory
Liczba stron: 102
Wiek: 5+
Moja ocena: 4/5

„Bajki Kwantowe 2” to książeczka dla dzieci, podzielona na dwie części: bajkową z uroczymi ilustracjami głównych bohaterów i edukacyjną, w której rysunki zostały wykonane węglem.

Duży Błysk i Mały Błysk są niezwykle ciekawi i żądni zabawy przy każdej nadarzającej się okazji. Tak samo jak w poprzedniej części, bracia zabierają czytelników w interesujące przygody w przestrzeni kosmicznej.

W bajce przeczytamy między innymi: jak mama Błysków, Nyks, używała tunelu czasoprzestrzennego, aby przedostać się do innej galaktyki, historyjkę, kiedy to bracia znaleźli ukrytą w drzewie naładowaną płytkę z metalu i postanowili pobawić się w wybijanie elektronów oraz przygodę, podczas której Mały Błysk i Duży Błysk znaleźli na plaży kryształ, który po dotknięciu teleportuje ciekawskie zwierzaki na orbitę Ziemi lub Księżyc. Natomiast ostatni rozdział przestawia dzieciom nowego członka rodziny Błysków, małą Lunę, narodzoną tuż po wybuchu czerwonego nadolbrzyma.

Autor zadbał także o wyjaśnienie naukowych tłumaczeń pewnych zjawisk, dołączył zdjęcia kosmosu i rysunki obrazujące np. zjawisko fotoelektryczne.

„Bajki Kwantowe 2” napisane przez Kamila Hajduka rozbudzają zainteresowanie fizyką i kosmosem. Tekst jest napisany przystępnym dla dzieci językiem. W prosty sposób tłumaczy wiele ciekawych i przydatnych w szkole zagadnień z przedmiotów ścisłych. Ilustracje bohaterów są kolorowe i sympatyczne. Książka wydana jest starannie i w twardej oprawie. Mam nadzieję, że wkrótce przeczytamy więcej bajek z udziałem siostry Luny. Czekamy z niecierpliwością!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.