Zawsze będziemy rodziną

Autor: Aubrey Annette
Wydawnictwo: G+J
Liczba stron: 23
Wiek: 3+
Moja ocena: 4+/5

„Zawsze będziemy rodziną” to książeczka z serii „Jak zrozumieć…”, która została opracowana specjalnie po to, by pomóc małym dzieciom uporać się z nowymi, niepokojącymi lub przykrymi sytuacjami i zdarzeniami w ich życiu.

Autorka w prosty i przyjazny sposób opowiada historię Jasia, którego rodzice postanowili się rozstać. Młody czytelnik śledzi emocje chłopczyka, które budują się na każdej stronie. Mama i tata w sposób opanowany i dopasowany do wieku kilkuletniego synka tłumaczą, jak zmieni się życie ich rodziny, kiedy będą miesiąc osobno.

Seria została specjalnie zaprojektowana, aby pomóc małym dzieciom radzić sobie z nowymi, oszałamiającymi lub przykrymi sytuacjami, które mogą mieć wpływ na nie lub ich otoczenie. Piękne ilustracje towarzyszą wrażliwie opowiadanym rymowanym historiom, a notatki dla rodziców i nauczycieli zawierają sugestie, jak dalej zgłębiać tematy.

Rozwód to niemile i emocjonalne przeżycie dla dziecka. Jedak ten krótki fragment historyjki w zupełności wystarczy do rozpoczęcia rozmowy, która w rzeczywistości okazuje się jak najbardziej na czasie. Przedstawione opowiadanie być może stanie się dla rodziców inspirującym bodźcem do przeprowadzenia ze swymi pociechami trudnej rozmowy.

„Zawsze będziemy rodziną” to tytuł przeznaczony dla rodziców, nauczycieli i wychowawców. Umiejętne wykorzystanie przez dorosłych zawartej w niej treści umożliwia dziecku uporządkowanie nagromadzonych emocji, zrozumienie oraz pogodzenie się z niepożądaną sytuacją. W książce znajdują się także wskazówki, jak omówić problem, by odpowiedzieć dziecku na wszelkie pytania, jakie mogą je nurtować w związku z nowymi okolicznościami czy informacjami i uporządkować wiążące się z tym emocje.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.