Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne

Autor: Joanna Krzyżanek
Wydawnictwo: Centrum Edukacji Dziecięcej
Liczba stron: 176
Wiek: 7+
Moja ocena: 5/5

„Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne” to przydatna książeczka, która przemyca sporą dawkę wiedzy podczas czytania.

Publikacja zawiera 20 zabawnych i sympatycznych opowiadań z udziałem polskiej ortografii, które są okraszone kolorowymi rysunkami. Oprócz tego w dalszej części lektury znajduje się słowniczek najtrudniejszych wyrazów i przejrzyste reguły ortograficzne.

Każde opowiadanie wyróżnione jest nagłówkowym kolorem i jednocześnie przypomina czytelnikowi, jakiej reguły dotyczy historyjka. To sprawia, że wielokrotne przeczytanie utrwala zasadę w pamięci. Jako podsumowanie zdobytej wiedzy, na dziecko czeka zestaw przydatnych słów oraz szybka zabawa na sprawdzenie uważności podczas czytania opowieści.

Na zakończenie autorka zamieściła regułki, które pomogą dziecku poskromić ortograficzne byki. Młodzi czytelnicy poznają ważne skróty, kiedy stosować wielką i małą literkę, kiedy „nie” piszemy łącznie, a kiedy osobno, które spółgłoski są miękkie i które zmiękczane są za pomocą litery „i”. Dodatkowo w książce znajduje się sporo wyrazów w porządku alfabetycznym do zapamiętania.

„Byki Weroniki. Historyjki ortograficzne” to bardzo dobry tytuł do nauki języka polskiego poprzez zabawę. Z taką książką dziecko nie tylko pozna najważniejsze reguły, aby nie robić błędów w pisowni, ale i rozbuduje sobie słownictwo. Jednym słowem jest to fantastyczna lektura dla uczniów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z ortografią. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.