Martin Luther King

Autor: Maria Isabel Sanchez Vegara
Wydawnictwo: Smart Book
Liczba stron: 32
Wiek: 4+
Moja ocena: 4+/5

„Martin Luther King” to edukacyjna książeczka opowiadająca o życiu lidera ruchu praw obywatelskich, napisana przystępnym językiem i zobrazowana jasnymi obrazkami.

Tytułowy bohater był inspiracją dla wielu ludzi, ale przede wszystkim oczywiście dla Afroamerykanów. Prosił o niestosowanie przemocy, aby osiągać swoje cele.

Ta książka opowiada historię Martina Luthera Kinga z jego dzieciństwa, kończącą się jego słynną przemową, „Mam marzenie”. Młodzi czytelnicy dowiedzą się, jak ten spokojny i kochający człowiek wpłynął na świat, aby zmienić sytuację poprzez pokojowy protest. Jego przesłanie miłości jest rozwiązaniem przeciwko nienawiści, nigdy nie akceptuje czegoś, co jest złe i używa pokojowych sposobów walki ze złem. Jego najważniejszym przesłaniem jest to, że liczy się charakter osoby, a nie kolor jej skóry.

„Martin Luther King” to tytuł da najmłodszych. Książka z kolorowymi ilustracjami i wciągającymi informacjami, które doskonale przedstawiają czytelnikom pioniera praw obywatelskich. Ta krótka lektura będzie świetnym narzędziem do rozpoczęcia dyskusji na temat rasizmu i segregacji. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.