Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt

Autor: Mike Unwin
Wydawnictwo: CzytaLisek
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt” to wyjątkowo piękna i wciągająca publikacja ukazująca czytelnikom niesamowity upór i determinację stworzeń, ich instynkt, siłę oraz odporność na trudne warunki, z jakimi się muszą zmierzyć, by móc pokonać ogromne odległości i dotrzeć do swojego celu.

Niektórzy bohaterowie publikacji podróżują na duże dystanse, inni wracają w to samo miejsce rok po roku, podczas gdy inni szukają nowych miejsc do porodu i karmienia. Począwszy od humbaka, a skończywszy na zielonym żółwiu morskim, tekst i obrazy dostarczają interesujących informacji na temat każdego gatunku i jego wzorców migracji.

Ta informacyjna książka przedstawia 20 różnych gatunków, które są znane ze swoich wzorców migracji. Każde stworzenie opisane jest na dwustronicowej rozkładówce i jest opatrzone pięknym rysunkiem.

Każda z wędrówek 20 zwierząt jest pokazana na mapie informacyjnej na końcu książki, co jest bardzo pomocne, aby prześledzić, gdzie wymienione zwierzęta rozpoczynają i kończą swoje podróże. Co więcej, młody czytelnik znajdzie tutaj także kilka interesujących zdań, które zwracają uwagę na dodatkowe niebezpieczeństwa, jakie napotykają wędrowne zwierzęta i wcale nie chodzi tu o pogodę czy drapieżniki. Dotyczy to raczej ludzkiej interwencji, począwszy od ogrodzeń blokujących szlaki, po sieci rybackie i myśliwych. Na dodatek wycinanie lasów i terenów podmokłych wpływa niekorzystnie na siedliska, przez które migrują zwierzęta, niestety również z winy ludzi.

„Migracje. Niezwykłe podróże zwierząt” to edukacyjny i wciągający tytuł pokazujący nam determinację stworzeń i ich walkę o dalsze pokolenia. Cała zebrana wiedza podana jest w bardzo przystępny sposób, opisy są ciekawe i zachęcające do dalszego czytania. Zaskoczeniem dla mnie były migrujące owady. Które? Zachęcam do lektury.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.