Skrętka na tropie technologii

Autor: Paweł Skiba
Liczba stron: 48
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Skrętka na tropie technologii” to książka autorstwa Pawła Skiby o sprzętach elektronicznych, które nas otaczają.

Ta niewielkich rozmiarów książka, już na samym początku wyjaśnia dzieciom, jak powstawała tytułowa bohaterka. Skrętka to kabel sieciowy służący do podłączenia dwóch urządzeń i transmisji danych pomiędzy nimi. Niby bezużyteczny drut powlekany giętkim materiałem, ale jednak potrzebny.

Żółta Skrętka znana jako 8P8C wraz z koleżankami opuszcza halę produkcji, zapakowana w karton i wyrusza w podróż na sklepową półkę. Traf chciał, że od razu ona i inne kabelki kupione były przez pewnego chłopca w czerwonej koszulce, do zbudowania tajemniczej sieci.

Ciekawska Skrętka przez uchylony plecak podziwiała trasę, którą szło małe dziecko. Jednak pech chciał, że wypadała z jego plecaka w ciemnym, podziemnym parkingu. Zdezorientowana nie wiedziała dokąd iść i jak odnaleźć chłopca w czerwonej koszuli.

Podczas swojej poszukiwawczej misji tytułowa Skrętka spotyka drukarkę 3D, czujnik ruchu, kamerę, laptopa i router. Każdemu z nowych przyjaciół poświęca całą swoją uwagę. Natomiast młody czytelnik, podążając za fabułą, w przystępny sposób poznaje sposób funkcjonowania i działanie wszystkich nowych znajomych Skrętki.

„Skrętka na tropie technologii” to edukacyjna, przygodowa książka, której głównym celem nie jest przedstawianie suchych faktów, lecz przekazanie ich w formie zrozumiałej i łatwej w odbiorze nawet dla młodszych czytelników. Język jest łatwy, podział na rozdziały sprawia, że czytanie można rozłożyć na raty, chociaż gwarantuję, że książkę ciężko będzie odłożyć na bok. Ilustracje są kolorowe i sympatyczne. Całość oceniam na piątkę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.