Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu

Autor: Matt Ralphs
Wydawnictwo: HarperKids
Liczba stron: 64
Wiek: 5+
Moja ocena: 5/5

„Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu” to pełna faktów książka i obowiązkowy tytuł w każdej domowej bibliotece osób kochających historię.

Publikacja daje młodym czytelnikom fascynujące spojrzenie na ludzkie szczątki z całego świata. Zawiera informacje o ciałach znalezionych w Afryce, Ameryce, Europie, na Bliskim Wschodzie i w Azji, z przydatną mapą na końcu książki, pokazującą różne miejsca.

Na stronach młodzi odbiorcy dowiedzą się o interesujących faktach i ciekawostkach, których na próżno szukać w innych książkach. Dzieci między innymi przeczytają o: znalezionych sandałach Tutenchamona, które miały wymalowane na podeszwach portrety jego wrogów, pięknej Xiaohe, która została znaleziona na pustyni w zachodnich Chinach wraz z najstarszym serem na świecie, pani Xin Zhui, chińskiej szlachciance, której ciało było niesamowicie dobrze zachowane, a jej komora grobowa wypełniona była ponad tysiącem różnych przedmiotów.

„Sekrety zmarłych. Odkryj tajemnice, które zabrali do grobu” to popularnonaukowa lektura dla dzieci i interesująca pozycja do poznawania różnych kultur i tego, jak różni ludzie myśleli o zmarłych. Tekst jest czytelny i wyraźnie oddzielony od ilustracji. Wszystko jest dobrze wyjaśnione, z przydatnym słowniczkiem na końcu i diagramami wyjaśniającymi budowę różnych grobowców i miejsc pochówku. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.