Po co nam bioróżnorodność?

Autor: Hubert Reeves 
Wydawnictwo: Debit
Liczba stron: 64
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

Dzisiejszy tytuł zamyka serię Ekokomiksu. „Po co nam bioróżnorodność?” jest trzecią częścią pouczającej lektury dla dzieci w formie powieści graficznej, która edukuje młode pokolenia w prosty i dosadni sposób.

Opowieść ma formę wycieczki terenowej, która rozgrywa się w Europie, odnosi się w dużej mierze do obu Ameryk i pokazuje, że bioróżnorodność wpływa na cały świat jak reakcja łańcuchowa.

Młody czytelnik śledzi historię z Hubertem Reevesem w roli przewodnika i wyjaśnia czym jest różnorodność biologiczna oraz jakie są jej zalety. Wyjaśnia dzieciom, że ważne jest, aby być świadomym rozmaitości przyrody, zwierząt, roślin, drzew, ryb, owadów, a nawet nas, ludzi.

Skąd bierze się beton, stal? Czym jest energia kopalna? Dlaczego woda źródlana nadaje się do picia? Na czym polega praca dżdżownicy? Ta książka odpowiada na pytania o przyrodzie i znaczeniu bioróżnorodności w obliczu zmian klimatycznych.

„Po co nam bioróżnorodność?” to według mnie mądry tytuł dla dzieci powyżej 6. roku życia. Kadry są kolorowe i detaliczne. Treść łatwa w odbiorze. Książka zawiera w sobie ważny morał, który widnieje na stronach. Dzięki różnorodności biologicznej mamy dostęp do czystej wody, powietrza, roślin i innych zasobów. Jakakolwiek zmiana w tej delikatnej sieci połączeń jest zagrożeniem także dla nas. Dlatego musimy świadomie podejmować słuszne decyzje, aby równowaga nie została zachwiana.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.