Walizka pełna marzeń

Autor: Liliana Bardijewska
Wydawnictwo: Dwukropek
Liczba stron: 112
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Walizka pełna marzeń” to sympatyczna historia o podróżach, przyjaźni i dobry początek do wielu rozmów z dzieckiem na temat uzależnienia od mediów.

Ta niewielkich rozmiarów książeczka skrywa w sobie ciekawą historię, która wywoływała u nas fale śmiechu. Akcja dzieje się dwutorowo, czyli poznajemy przygody Zuzki oraz losy walizeczki i umieszczonych w niej przedmiotów.

Tytułowa bohaterka, torba podróżna bordo metalik w kształcie Empire State Building z naklejką „See you in Manhattan” została wypatrzona i wybłagana do kupienia w centrum handlowym przez dziesięcioletnią Zuzkę. Dziewczynka dostrzegała walizeczkę i nie mogła się jej oprzeć. Wynegocjowała u Taty pożyczkę i w taki oto sposób stała się jej posiadaczką.

Manhattanka wraz z Zuzką szykowały się do wakacji nad polskim morzem. Z Warszawy podróż miał umilić lot do Gdańska, a następnie dalszą trasę miały odbyć pociągiem do Słupska i autobusem do Ustki. Wszystko było spakowane i zapięte na końcowy suwak.

Na lotnisku rodzina przekazała swoje bagaże na samolot. Torba Taty, walizka Mamy i plecak Bartka pojechały na taśmie. Jednak z wyjątkiem Manhattanki, która okazała się bagażem podręcznym, a Zuzka nie chciała jej oddać na czas podróży. Jednak spawy się pokomplikowały przy kontroli bezpieczeństwa, kiedy Bartek zapomniał, że w kieszeni w spodniach ma scyzoryk i musi go wyrzucić. Jedynym wyjściem z sytuacji było wrzucenie noża do Manhattanki i nadanie bagażu na samolot. Po ciężkich negocjacjach, z wielkim bólem Zuzka się zgodziła, nie zdając sobie spawy jak potoczą się dalsze zdarzenia.

Według mnie „Walizka pełna marzeń” świetnie wkomponuje się w czas przedświąteczny, ponieważ wiele rodzin podróżuje, aby spędzić go z bliskimi. Lotniska przepełnione są podróżnymi, którzy chcą wylecieć na czas, a przy tym nie zgubić bagażu. Na ponad 100 stronach, z wypiekami na twarzach śledziliśmy losy Manhattanki i początki wakacji Zuzki nad morzem. To przyjemna i zabawna lektura, którą polecam dzieciom po 7. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.