Opowieści dziadka profesora

Autor: Andrea Vico 
Wydawnictwo: Levyz Books
Liczba stron: 144
Wiek: 7+
Moja Ocena: 5/5

„Opowieści dziadka profesora” to popularnonaukowa publikacja, która zabiera czytelnika w kolorową podróż, podczas której odkrywa on tysiące roślin udomowionych przez człowieka, mających duży wpływ na nasz świat.

Bohaterką książki jest Giulia, która pod koniec roku szkolnego organizuje klasowe przyjęcie pożegnalne. Rodziny wielu gości pochodzą z różnych krajów (Polski, Iranu, Algierii, Toga, Peru, Bangladeszu, Chin itd.), dlaczego więc nie zaproponować międzynarodowej kolacji, na którą każdy przynosi swoje typowe danie. Ten pomysł wydał się dziewczynce bardzo ciekawy i w taki oto sposób rozpoczyna się podróż po świecie roślin, żywności oraz kultur kulinarnych świata.

Dziadek z wnuczką wybrali się na targ Mercato Grande, na którym Giulia poznaje wiele roślin udomowionych dzięki rolnictwu. Od ziemniaków po pomidory, od zbóż po rośliny strączkowe, od owoców cytrusowych po przyprawy, rośliny dają nam nieskończoną ilość produktów spożywczych, które czynią naszą dietę bogatą i zróżnicowaną oraz przyczyniają się do naszego zdrowia.

Dzięki dziadkowi Bruno każde stoisko staje się fascynującym spotkaniem, a za każdym warzywem kryje się niespodzianka. Następujące po sobie rozdziały przedstawiają entuzjazm Giulii, wyjaśnienia starszego pana oraz wielu postaci, które wypełniają strony książki, a niektóre szczegóły są wyróżnione kolorowymi ramkami, aby przyciągnąć uwagę czytelnika.

Na końcu książki znajduje się seria przepisów z całego świata, które warto wypróbować.

„Opowieści dziadka profesora” to niezwykła historia rolnictwa, które na zawsze zmieniło życie nas, ludzi, otaczający nas krajobraz i same rośliny. Telmo Pievani i Andrea Vico zajmują się oryginalnym tematem, pełnym aktualnych pomysłów. W rzeczywistości rośliny nie tylko dają nam żywność, przyprawy, lekarstwa i surowce: mogą również dać nam właściwe pomysły, aby zrozumieć teraźniejszość i stawić czoła przyszłości. Ilustracje Nicolò Mingoliniego wydają się płynąć ze słowami i żyją razem z bohaterami opowieści, potrafią uchwycić szczegóły, a następnie pędzą ku nowym przygodom.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.