Zagadkowe muzea w Warszawie

Autor: Aleksandra Artymowska
Wydawnictwo: Kropka
Liczba stron: 48
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Zagadkowe muzea w Warszawie” to porządna porcja wyzwań, wiedzy, zagadek, przygód i świetnej zabawy dla dzieci nakładem Wydawnictwa Kropka.

Aleksandra Artymowska jest autorka niniejszej publikacji. Stworzyła ciekawą książkę dla młodych czytelników, aby zachęcić ich do odwiedzenia warszawskich muzeów. Na mapie w środku lektury zaznaczyła 17 obiektów w stolicy Polski, wraz z ich pełnymi nazwami. Niektóre placówki znajdują się stosunkowo blisko siebie, inne są bardziej oddalone od pozostałych. Na końcu książki autorka zamieściła krótkie informacje o każdym muzeum, z jego dokładnym adresem, godzinami otwarcia, praktycznymi informacjami, np. co dana instytucja oferuje dla zwiedzających.

Publikacja oferuje dzieciom nie tylko słowa wstępu o konkretnym muzeum, ale i zestaw ćwiczeń, które może wykonać. Młody czytelnik będzie musiał: wyszukać przedmioty w gąszczu kolorowej sceny na podwójnej rozkładówce, porównać obrazki i wyszukać w nich różnice, poszukać brakującej pary oraz dopasować brakujące puzzle. Ale to nie koniec zabawy, ponieważ dziecko wraz z książką może udać się do wybranej instytucji i rozwiązać związane z nią zagadki.

„Zagadkowe muzea w Warszawie” to kolorowy tytuł dla ciekawskich dzieci, który zapewni im dwa rodzaje rozrywek: w domowym zaciszu i poza nim. Książka ucieszy tych młodych czytelników, którzy uwielbiają wykonywać polecenia i wyszukiwać eksponaty i drobne przedmioty. Jest to lektura polecana dla spostrzegawczych dzieci i lubiących historię. To edukacyjna pozycja nie tylko dla Warszawiaków, ale dla każdego, kto lubi wracać do przeszłości i odkrywać fascynujący świat.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.