Bardzo niesamowita medycyna

Autor: Adam Kay
Wydawnictwo: Insignis
Liczba stron: 200
Wiek: 9+
Moja Ocena: 5/5

„Bardzo niesamowita medycyna” to zabawna książka, która wprowadza dzieci w naprawdę interesujące aspekty historii leczenia wszelkich chorób.

Ta książka zawiera wiele informacji o pochodzeniu medycyny od starożytności do teraźniejszości, a także mówi, jaka będzie przyszłość. Autor dobrze wyjaśnił jak rozwinęła się medycyna i inne wynalazki. Opowiadał również o tym, jak starożytni ludzie postrzegali choroby oraz jak je leczyli.

Publikacja składa się z 13 rozdziałów i każdy z nich dotyczy innej części ciała. Wszystkie mają tę samą strukturę. Najpierw jest przegląd historyczny, obejmujący starożytny Egipt, Grecję i Rzym (a czasem Indie), a następnie średniowiecze. Potem opisane są nowsze osiągnięcia, wyjaśnione jest nasze współczesne rozumienie medycyny oraz pewne przyszłe prognozy, dzięki “roboczemu” lokajowi.

W każdym omawianym dziale Adam Kay trzyma się tego samego układu: przedstawia czytelnikowi pięć faktów i jedno kłamstwo o postaciach historycznych. Odpowiada na pytania, obala mity „prawda fałsz” oraz pisze o koszmarnych kuracjach.

„Bardzo niesamowita medycyna” to tytuł, który zaprasza czytelnika do wspólnej podróży w czasie i odkrycia, jak starożytni praktykowali naukę o chorobach. Adam Kay stworzył przystępną książkę dla dzieci i wyjaśnił skomplikowane pojęcia w zabawny sposób. Polecam lekturę dzieciom powyżej 12. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.