Co w brzuchu burczy. Czyli o tym, jak twoje ciało zmienia jedzenie w paliwo (i kupę)

Autor: Jennifer Gardy
Wydawnictwo: ToTamto
Liczba stron: 144
Wiek: 9+
Moja Ocena: 5/5

„Co w brzuchu burczy. Czyli o tym, jak twoje ciało zmienia jedzenie w paliwo (i kupę)” to przewodnik po jelitach człowieka, który pokazuje dzieciom jak działa ludzkie ciało i zaspokaja ciekawość czytelników, dostarczając im solidnej dawki wiedzy podanej w “lekkostrawny” sposób.

Publikacja dzieli się na 8 działów i kończy słownikiem oraz indeksem. Każdy rozdział podsumowuje najważniejsze informacje w punktach, co przypomina o czym pisała autorka. Właściwy tekst (około 130 stron) obejmuje podstawowe pojęcia i terminologię odnoszącą się do każdego z narządów, które razem składają się na nasz układ pokarmowy.

„Co w brzuchu burczy. Czyli o tym, jak twoje ciało zmienia jedzenie w paliwo (i kupę)” zabiera czytelnika w fascynującą podróż po układzie pokarmowym człowieka. Od ust na początku, do odbytu na końcu. Książka zawiera wszystko o trawieniu i rzeczach, o których nawet nie się nie myśli. Niezliczona liczba interesujących faktów jest przekazywana w zabawny sposób i chociaż tematyka jest czymś, czego wielu ludzi unika, ta lektura jest niesamowicie łatwa w odbiorze i przyjemna.

„Co w brzuchu burczy. Czyli o tym, jak twoje ciało zmienia jedzenie w paliwo (i kupę)” to tytuł napisany przez dr. Jennifer Gardy z niesamowitymi ilustracjami autorstwa Belle Wuthrich, który zapewnia rozrywkę młodym czytelnikom. Według mnie, książek jest idealnym źródłem informacji dla bardzo dociekliwych dzieci. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.