Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci

Autor: Aneta Załazińska
Wydawnictwo: Literatura
Liczba stron: 112
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5+/5

„Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci” to bogato ilustrowana publikacja Joanny Rusinek, pokazująca jak ważna jest umiejętność pięknego mówienia.

„Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci” składa się z dwudziestu dwóch części. Każda z nich opisuje sytuację z udziałem bystrej Zosi, która jest podsumowaniem tego, co należy zapamiętać i zestawem ćwiczeń do wykonania. Dodatkowo każda historia związana jest z daną umiejętnością retoryczną. Dla lubiących obrazki, na dole strony znajdują się komiksowe lekcje historii retoryki z profesorem O’Rety, które obejmują okres od starożytności do współczesności.

Dzieci czytając, w jakich sytuacjach znalazła się Zosia, uczą się jednocześnie np. jak rozpoznać manipulację, jak radzić sobie w niecodziennych sytuacjach, wywrzeć dobre wrażenie poprzez kontakt wzrokowy, czy poradzić sobie z tremą.

Książka jest niezwykle interesująca i pokazuje, że merytoryczna dyskusja, precyzyjnie skonstruowane zdania, umiejętność argumentowania to ważny klucz do osiągnięcia lepszych wyników w zakresie negocjacji. Co za tym idzie, pomaga młodym ludziom osiągać lepsze wyniki w szkole i w życiu codziennym. Ten tytuł powinny przeczytać dzieci w wieku wczesnoszkolnym, a nawet być on obowiązkową pozycją w spisie lektur szkolnych.

„Co ty mówisz?! Magia słów, czyli retoryka dla dzieci” to mądra, pożyteczna i ważna pozycja do przeczytania dla dzieci, jak i rodziców. Ciekawe ćwiczenia pomogą utrwalić zdobytą wiedzę i wykorzystać ją do negocjacji w szkole, pracy i na co dzień. Według mnie to ogromnie wartościowe jest przedyskutowanie omawianego tematu i własnych spostrzeżeń. Tytuł gorąco polecam dzieciom po 6. roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.