Dziecko na cyfrowym odwyku

Autor: Małgorzata Majewska
Wydawnictwo: Dragon
Liczba stron: 224
Wiek: 12+
Moja ocena: 5+/5

„Dziecko na cyfrowym odwyku” to zbiór badań i propozycji, które mogą przydać się w drodze do modelowania nawyków dziecka związanych ze światem elektronicznym.

Młodym ludziom trudno wyobrazić sobie dzisiejszy świat bez internetu. Komputer jest dzisiaj obecny niemal w każdym dziecięcym pokoju. Jest niezbędnym narzędziem do nauki od wczesnych lat szkolnych. Jednak najmłodsi wykorzystują go nie tylko do odrabiania lekcji. Używany jest także do komunikowania się z rówieśnikami, oglądania filmów, słuchania muzyki, grania w gry, czy po prostu surfowania po sieci. Nawet najmłodsze pokolenie można spotkać ze smartfonem w dłoni podczas zakupów, czy w miejscach publicznych. Dzieci przyklejone do ekranów nie jest żadną nowością ani na świeżym powietrzu, ani w domowym zaciszu. Surfowanie po sieci i granie w różne wirtualne gry to chleb powszedni dla dzisiejszej generacji młodych obywateli.

Małgorzata Majewska w pięciu działach dzieli się pomysłami, jak rozmawiać z dzieckiem, jak ustalać zasady i jak się ich trzymać. Autorka proponuje szereg porad, refleksji i zadań do wykonania, które wspólnie można zastosować. Ten poradnik podpowie, co warto spróbować wdrożyć w cykl codzienności, aby uzależnienie od siedzenia w sieci wyśrodkować lub ograniczyć w zdrowy sposób. Książka pomoże odzyskać kontrolę nad tym, ile czasu twoje dziecko spędza w sieci. Proponuje nowatorskie i skuteczne rozwiązania dla opiekunów, aby bez obojętności i surowej kontroli pomóc dziecku wyjść z sieci poprzez budowanie konstruktywnej i satysfakcjonującej relacji rodzic-dziecko.

„Dziecko na cyfrowym odwyku” to ważna i potrzebna lektura, która może pomóc niejednej rodzinie zmagającej się z problemem spędzania zbyt dużej ilości czasu w sieci i uzależnienia od internetu. Język jest prosty w odbiorze, a dołączone do tematu ćwiczenia są przydatne i łatwe do wykonania. Tytuł wydany jest w miękkiej okładce nakładem Wydawnictwa Dragon i szczerze polecam zapoznanie się z jego treścią.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.