Dzikie mity. Wierzenia i mądrości z natury

Autor: Claire Cock-Starkey
Wydawnictwo: Słowne
Liczba stron: 80
Wiek: 6+
Moja Ocena: 5/5

„Dzikie mity. Wierzenia i mądrości z natury” to publikacja dla dzieci przedstawiająca im naturę w zupełnie nowym świetle, a wszystko to dzięki czarująco ilustrowanej skarbnicy naturalnego folkloru i dzikiej mądrości z całego świata.

Z odniesieniami od klasycznej mitologii aż do Harry’ego Pottera, ta kolekcja cudów natury obejmuje prawie wszystko: zwierzęta domowe i dzikie, ptaki, owady, drzewa, kwiaty, uprawy, a także pory roku i pogodę. Młodzi czytelnicy z pewnością pokochają połączenie fantastyki /nadprzyrodzonego z otaczającymi ich prawdziwymi zwierzętami i roślinami.

Tradycyjny folklor przyrodniczy może pomóc nam zrozumieć, w jaki sposób nasi przodkowie wchodzili w interakcje z otaczającym ich światem i pozwala spojrzeć na przyrodę z nowej perspektywy.

Zdumiewająco delikatne i magiczne ilustracje oddają magię i dziwność tkwiącą w naturalnych wzorcach postępowania, a kultury z całego świata są reprezentowane w tym obszernym kompendium.

Książka jest ciekawym pomysłem wprowadzania młodych czytelników w świat przyrody przez pryzmat obyczajów i magii natury. Całość podzielona jest na sekcje, a każda z nich zawiera żywe, szczegółowe rysunki i krótkie historie w stylu winiety.

„Dzikie mity. Wierzenia i mądrości z natury” to wspaniała mieszanka norm zachowania / baśni o życiu zwierzęcym i roślinnym, opowieści starych żon i przesądów z całego świata. Tradycyjne wierzenia pomagają nam zrozumieć, w jakiej relacji z naturą byli nasi przodkowie i ukazują nam przyrodę z zupełnie innej perspektywy. Publikacja inspiruje do podziwiania różnych kultur, a także angażuje się w piękno środowiska naturalnego i jest skarbnicą przesądów, starożytnej mądrości i czarujących baśni ludowych. Polecam.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.