Obrazki dla maluchów. Uwaga, to niebezpieczne!

Autor: Émilie Beaumont
Wydawnictwo: Olesiejuk
Liczba stron: 30
Wiek: 2+
Moja Ocena: 5/5

Książka „Obrazki dla maluchów. Uwaga, to niebezpieczne!” prezentuje podstawowe zasady bezpieczeństwa. Ilustracje znajdujące się we wewnątrz pokazują życie codzienne, uświadamiające dziecku jakie zagrożenia mogą je spotkać, jeśli będzie nieuważne lub nieostrożne.

Czytając tę książeczkę i omawiając kolejne scenki rodzice będą mogli w prosty oraz zrozumiały sposób uświadomić dzieciom jakie sytuacje życia codziennego mogą być dla nich niebezpieczne i dlaczego.

Moim zdaniem, trzeba uczyć dziecko prawidłowych zachowań i nawyków od jak najmłodszych lat. W książeczce maluch znajdzie informacje na temat niebezpieczeństw czyhających na niego w najbliższym otoczeniu, takich jak: zagrożenia w kuchni, łazience, w czasie jedzenia, harce w domu, na placu zabaw i w sklepie.

W lekturze przedstawione jest zestawienie potencjalnych niebezpieczeństw i ich konsekwencje np. sięgniecie po gotujące się garnki – poparzenie, zakładanie torby foliowej na głowę – uduszenie, wstawanie w wózku sklepowym – upadek.

Jest to świetna książka dla mam mających już dość biegania za swoją pociechą i ciągłego jej strofowania. Jak wiadomo nieustanne zabranianie, karcenie często wywołuje odwrotny skutek. To pouczająca lektura zarówno dla dopiero poznającego świat dwulatka, jak i już świadomego wielu zagrożeń przedszkolaka – a nawet może stać się przestrogą dla samego rodzica.

Dzięki obrazkom dziecko uczy się przewidywać co się stanie i koduje sobie w głowie czego nie powinno robić.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.