Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała

Autor: Katharina von der Gathen
Wydawnictwo: Dwie Siostry
Liczba stron: 88
Wiek: 8+
Moja ocena: 5/5

„Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała” to oparta na faktach książka dla dzieci i nastolatków, które chcą zrozumieć i poczuć się dobrze we własnym ciele.

Wieloletnie doświadczenie ekspertki Kathariny von der Gathen w pracy z dziećmi jako edukatorki seksualnej jest podstawą tej dowcipnej publikacji, która zawiera interesujące fakty dotyczące skóry, włosów i funkcji ciała, a także pytania, które mogą pojawić się u młodzieży w okresie dojrzewania. Obok informacji na temat płci, niepełnosprawności i starości znalazło się tu omówienie takich zagadnień, jak  różnorodność, pewność siebie, względność ideałów urody czy prawo do stawiania granic.

Publikacja posortowana jest alfabetycznie, a teksty są stosunkowo krótkie i łatwe do zrozumienia. Na dziecko czeka także quiz i pokolorowanie sylwetki człowieka, którego celem jest lepsze poznanie siebie samego.

„Od stóp do głów. Ilustrowany elementarz ciała” to książka, która promuje pozytywne nastawienie, zachęca do akceptacji siebie i innych. Jej pozytywny przekaz wiedzy o ludzkim ciele daje czytelnikowi silne fundamenty poznawcze i jest zachęcającym punktem wyjścia do rozmów z dzieckiem na tematy tabu w prosty i bardzo zabawny sposób. Myślę, że książka pobudzi dyskusję i pomoże rozpocząć lub kontynuować istotne rozmowy na temat dorastania. Tytuł polecam dzieciom powyżej 8 roku życia.

W3Schools

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.